GTX 1080 Ti ve I5-9600K darboğaz olur mu?

@Batuhan A. Tabloyu bilmediğimi nereden çıkardın? Gerçekten seninle tartışmak istemiyorum. Tahrik etmeye çalıştığının farkındayım.

Youtube'dan 2 video izleyip, tek bir oyunu baz alarak "darboğaz" yapar demek ne kadar doğrudur onu üyelerin yorumuna bırakıyorum.
Türkçe konuşuyorum, ben ne demişim "AC: Odyssey ve BF 5 gibi oyunlarda yüksek ihtimal darboğaz yapar". Buraya kadar bir problem var mı?

Senin takıldığın yer neresi? Ben herhangi bir yerde "Her oyunda darboğaz yapar oyun zevkiniz rezil olur" tarzda bir şey demiş miyim? Dememişim. Daha yazdığımı okumuyorsun, senin yaptığın şey yağ gibi üste çıkmaya çalışmaktan başka bir şey değil.

5GHz yapıp hemen her oyunda sorunsuz kullanabilirsiniz. 9600K ile ilgili detaylı bir araştırma ve inceleme yapmıştım. Bazı oyunlarda 1080P de 9700K ve 9900K dan yüksek FPS verebiliyor enteresan şekilde ama genel ortalama olarak %5-10 kadar en fazla gerisinde kalıyor. 1080Ti ekran kartı ile 5GHz 9600K'ı çok istisna birkaç oyun dışında sorunsuzca kullanabilirsiniz.(1080P'de)

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu sakız gibi çekiyorsun, nereye uzarsa kârdır mantığı ile. Attığın videoda net bir darboğaz yok ara ara CPU kullanımı spike yapıyor o kadar.

Sen nasıl moderatör olabildin hâla aklım almıyor açıkçası.
Hocam zaten çoğu arkadaş tartıştığınız arkadaşa yanlış yönlendirici falan demekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı