GTX 1080 Ti ve I5-9600K darboğaz olur mu?

Rahat kullanırsınız. Ben 8. Nesil i5 ile OC olmadan kullanmıştım. Bunda çok rahat olur.
2060'ı bile besleyemez diyen arkadaş fanboyluk yapmış gibi geldi. O mantıkla İ5 veya R5 farketmeksizin bu seviye işlemciler 1660 Ti ekran kartını da besleyememiş oluyor. Aynı zamanda bu oyun optimizasyonu kötü bir oyun.

Son düzenleme:
Darboğaz yapmaz bence de. Darboğaz yapar diyen şahsın darboğaz kavramından kastı nedir anlayamadım? %64 işlemci kullanımını darboğaz olarak mı görüyor, ilginç.

Rahat kullanırsınız. Ben 8. Nesil i5 ile OC olmadan kullanmıştım. Bunda çok rahat olur.
2060'ı bile besleyemez diyen arkadaş fanboyluk yapmış gibi geldi. O mantıkla İ5 veya R5 farketmeksizin bu seviye işlemciler 1660 Ti ekran kartını da besleyememiş oluyor. Aynı zamanda bu oyun optimizasyonu kötü bir oyun.
Tekrar bi’ oku. Ben arkamdan sallamıyorum videodaki benchmarka göre 2060’a da AC Odyssey’de yapıyor dedim zaten.
Darboğaz yapmaz bence de. Darboğaz yapar diyen şahsın darboğaz kavramından kastı nedir anlayamadım? %64 işlemci kullanımını darboğaz olarak mı görüyor, ilginç.
Video işlemci kullanımı sürekli %90 ve üstünde seyrediyor. Ben iki oyunda darboğaz yapar dedim ve yapıyor ama siz okumadan lafı sakız gibi çekmeye dünden meraklısınız.

Hocam zaten çoğu arkadaş tartıştığınız arkadaşa yanlış yönlendirici filan demekte.
Anlıyorum belli bir hazımsızlığınız var bana karşı.

Yalnız böyle asılsız iddialar yerine bana örnek gösterebilir misin? Tek bir yanlış yönlendirmeme örnek istiyorum. Varsa böyle biri "Doğan bana bunu tavsiye etti, beni yanlış yönlendirdi " desin.

Burada 3-4 ay önce herkes RX 5700 tavsiye ederken alacak arkadaşları yazılım sorunları ile ilgili uyaran bir tek ben vardım. Tüm forum düşman oldu, sonradan kaç kişi alıp da iade etti bu kartları?

O tavsiye edenlerin hiçbirini sorun konularında göremiyoruz. Yine o konularda ben varım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Şimdi birisi çıkar ben sorunsuz kullanıyorum der, ben de zaten %100'de %100'ü sorun yaşıyor diye bir şey iddia etmiyorum.

Herhangi bir ürüne "sorunlu" denildiği zaman forum üyelerinin savunmaya geçmesini anlamıyorum. Üstelik savunanların %99'da savunduğu ürünü kullanmıyor.

Konuya dönecek olursak bazı arkadaşların anlamadığı nokta şu, örnek verilen oyunun optimizasyonu kötü. Bu oyun "darboğaz " için kriter olamaz. Çoklu çekirdek istediğinden falan değil, optimizasyon'dan kaynaklanıyor. Baktığınız zaman R5 3600 gibi 6/12'lik bir işlemcinin bile 1660 TI ile çoğu zaman %100 kullanıma ulaştığını görüyoruz.

Son düzenleme:
Tekrar bi’ oku. Ben arkamdan sallamıyorum videodaki benchmarka göre 2060’a da AC Odyssey’de yapıyor dedim zaten.

Video işlemci kullanımı sürekli %90 ve üstünde seyrediyor. Ben iki oyunda darboğaz yapar dedim ve yapıyor ama siz okumadan lafı sakız gibi çekmeye dünden meraklısınız.

1. Ben niye dünden meraklı olayım bir şeylere, ne alaka? Siz kendi kendinize başkalarıyla sorun yaratmaktan zevk mi alıyorsunuz, hayırdır?

2. Video işlemci kullanımının sürekli %90 ve üzerinde olmasının darboğaz diye tabir edildiğini ilk sizden duydum. Siz bilir kişi misiniz bu konuda? Varsa eğer makaleniz okumak isterim.

Darboğaz yapmaz ama ekran kartı 1080P için olmadığından siz darboğaz zannedersiniz. Ekran kartından tam performans alamazsın çoğu oyunda. 1080 Ti 1440P için idealdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5-9600K'ın işlemci katili oyunlarda %100 kullanıma ulaşması ekran kartına darboğaz yapıyor demek değildir. Aynı zaman'da GPU kullanımınında 90%’ın altına inmesi gerekir. Darboğaz gerçekten çok yanlış anlaşılıyor, her oyun mükemmel dizayn edilseydi GPU kullanımı %99 sabit olurdu. İ9 9900K bile 2080 Ti ile ac odyseey'de GPU kullanımı %99 değil, %90 ve %99 arasında geziniyor darboğaz diyebilir miyiz? Tabii ki hayır, sorun oyundan kaynaklanıyor işlemciden değil.

1. Ben niye dünden meraklı olayım bir şeylere, ne alaka? Siz kendi kendinize başkalarıyla sorun yaratmaktan zevk mi alıyorsunuz, hayırdır?

2. Video işlemci kullanımının sürekli %90 ve üzerinde olmasının darboğaz diye tabir edildiğini ilk sizden duydum. Siz bilir kişi misiniz bu konuda? Varsa eğer makaleniz okumak isterim.
Allah allah ben %90’ı darboğaz yapıyor diye değil sen %60 dedin diye dedim. Odyssey’de darboğaz yapıyor diyorum neden anlamıyorsunuz?

Benim savunduğum CPU bound oyunlarda darboğaz yapacağı.

Allah allah ben %90’ı darboğaz yapıyor diye değil sen %60 dedin diye dedim. Odyssey’de darboğaz yapıyor diyorum neden anlamıyorsunuz?

İnsanlara yanlış bilgi verme istersen 1080 TI i7 3770 besler başkalariyla sorun yaşamakla zevk mi alıyorsun?

İ7 3770 işlemci var aynısı arkadaşımda. 1080 besliyor da i5-9600K bu işlemci nasıl besleyemesin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı