GTX 1080 Ti ve i7 7700 yüksek işlemci kullanım sorunu

marV

Hectopat
Oynadığım BF1 ve PUBG'de işlemci kullanımı çok fazla yükseliyor. Aynı zamanda ekran kartı da %60'ı geçmiyor.
Oyunlardaki çözünürlük 1360x768 monitör epey eski gecici olarak kullanıyorum bunu çözünürlükten dolayımı bu sıkıntı oluyor yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p seçerek yanlış tercihte bulunursunuz, o ekran kartını alıp da düşük çözünürlükte ısrar etmek yersiz. 24 inç 2K için yeterlidir, tavsiyem 144 Hz 2K monitör alın. Hadi şu an monitörün eski neyse de, yeni monitörü 1080p alacaksan o ekran kartına yazık. :) Yine gelip bu defa %60 değil de atıyorum %80 oluyor diyeceğinizi görür gibi oluyorum. Forumda 1080p monitörde 1080 Ti kullananların açtığı onlarca konu var.

1080Tİ kartları bırakın 1080p'de bazen 2k'da bile kullanmak sorun çıkarabiliyor. Öyle bir karta sahipseniz en önemli şeylerden biriside monitör tercihi. En az 2k çözünürlük verebilen bir monitör tercih etmeniz gerek.

1080p seçerek yanlış tercihte bulunursunuz, o ekran kartını alıp da düşük çözünürlükte ısrar etmek yersiz. 24 inç 2K için yeterlidir, tavsiyem 144 Hz 2K monitör alın. Hadi şu an monitörün eski neyse de, yeni monitörü 1080p alacaksan o ekran kartına yazık. :) Yine gelip bu defa %60 değil de atıyorum %80 oluyor diyeceğinizi görür gibi oluyorum. Forumda 1080p monitörde 1080 Ti kullananların açtığı onlarca konu var.
Bir çok yayıncı v.s 1080 ti ile full hd kullanıyorlar ultra ayarlarda pek sorun yapıcağını sanmıyorum ayrıca 2k monitörlerde 24 inc ben bir iki model dışında göremedim varsa öneriniz paylaşırsan sevinirim benim almayı düşündüğüm monitörde bu Samsung LC24FG73FQMXUF

Normal çünkü darboğaz yapıyor,2k şart o işlemci için ya da anakartı değiştirmeden 7700K ya geçebilirsiniz %25 daha performanslı çünkü.
Bir çok yayıncı v.s 1080 ti ile full hd kullanıyorlar ultra ayarlarda pek sorun yapıcağını sanmıyorum ayrıca 2k monitörlerde 24 inc ben bir iki model dışında göremedim varsa öneriniz paylaşırsan sevinirim benim almayı düşündüğüm monitörde bu Samsung LC24FG73FQMXUF
7700K hocam onlar 7700 i5 7600K dan az performans gösteren bir işlemci.

Dosya Ekleri

• i7vs i5 2.jpg
    i7vs i5 2.jpg
    140,8 KB · Görüntüleme: 41
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı