i7 7700 + GTX 1080 sistemde oyunlarda akıcılık sorunu

Rustywrist

Hectopat
Daha fazla  
  • Anakart : Asus Prime H270M-PLUS
  • Ekran Kartı : MSI GTX 1080
  • İşlemci : i7 7700
  • SSD : Samsung 850 Evo 250 GB
  • PSU : Cooler Master G650M PLUS 650W
  • RAM : HyperX GB 2666 MHz RAM
  • HDD : WD 3.5 Caviar Blue 1TB
  • Monitör : Asus VG248QE 144 Hz ekran
  • Soğutucu : Cooler Master Hyper 212 EVO
Bu sistemi ilk başta Asus Strix GTX 1070 ile toplamıştım fakat oyunlardaki akıcılık sorunu yüzünden garantiye yollamıştım. Ekran kartında değişim ve para iadesi yapılabilir denildi. Ben de bunun üzerine ekran kartımı GTX 1080 ile değiştirdim ama oyunlardaki akıcı oynayamama problemim değişmedi. Örneğin Battlerite gibi bir oyunda bile garip bir şekilde 100-130 FPS ile 1080p çözünürlükte akıcı oynayamıyorum. PUBG aldım, en düşük grafik ayarlarına alıyorum yine oynanılabilir değil. Aynı sisteme sahip insanların benchmarklarını izliyorum, 4K'da bile benden iyi performans alıyorlar.Ne yapmalıyım sizce? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bu aralar NVIDIA sürücüleri sorunlu. Sadece bende mi bilmiyorum, mesela bende de aynı oyunda, aynı grafik ayarları, aynı ortamda olur olmaz FPS düşüşleri oluyor. Bir önceki sürücüde bu durum vardı, son sürücüde daha kötü bir duruma dönüştü.

Win + S > Güç seçenekleri > Detaylı Plan > PCI-E Arabirim seçeneği > Maksimum performansı tercih et

Nvidia Kontrol paneli > 3B ayarları > Güç opsiyonu > Maksimum performans

Şu ayarları denediniz mi ?

Gaming app yükleyip OC moduna getirdiniz mi ?

Anakart'ın BIOS ve sürücüleri güncel mi ?

Display Driver Uninstaller ile grafik sürücülerini kaldırıp yeni çıkan 388.33 sürümünü temiz kurulum seçeneği ile kurar mısınız ?

Display Driver Uninstaller Download version 17.0.7.9

Yazılımsal kontroller sonrası sorun devam ederse,

1-Tüm parçaların sökülmesi, temizlenmesi ve temiz montaj yapılması.

2-Temiz montaj sonrası temiz kurulum ile Windows kurulumu yapılması.

3- Sorunun devamı durumunda Ekran kartı, SSD ve Güç kaynağının ve diğer parçaların farklı sistemlerde test edilmesi.

Aklıma gelen çözüm yöntemleri bunlar şuan için. Ayrıca sisteminiz sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi ?

Arkadaşlar benzer sorun bendede var.

i7 7700 ile gtx 1060 6 gb kartımla 8 GB ram mevcut. Sadece AC Originste testte 44 fps alıyorum ve tüm Youtube sitelerinde aynı işlemci ve ekran kartla 57 alınıyor. Tek fark bendeki 8 GB ram testlerde 16 kullanılıyor.

Oyundaki Ram kullanım miktarı 5 ile 6 GB. Ram sonuçta yetiyor oyunda. Sorunum ne olabilir herşeyi denedim arttıramadım

Win + S > Güç seçenekleri > Detaylı Plan > PCI-E Arabirim seçeneği > Maksimum performansı tercih et

Nvidia Kontrol paneli > 3B ayarları > Güç opsiyonu > Maksimum performans

Şu ayarları denediniz mi ?

Gaming app yükleyip OC moduna getirdiniz mi ?

Anakart'ın BIOS ve sürücüleri güncel mi ?

Display Driver Uninstaller ile grafik sürücülerini kaldırıp yeni çıkan 388.33 sürümünü temiz kurulum seçeneği ile kurar mısınız ?

Display Driver Uninstaller Download version 17.0.7.9

Tamamını denedim fakat malasef sorun devam ediyor.

Yazılımsal kontroller sonrası sorun devam ederse,

1-Tüm parçaların sökülmesi, temizlenmesi ve temiz montaj yapılması.

2-Temiz montaj sonrası temiz kurulum ile Windows kurulumu yapılması.

3- Sorunun devamı durumunda Ekran kartı, SSD ve Güç kaynağının ve diğer parçaların farklı sistemlerde test edilmesi.

Aklıma gelen çözüm yöntemleri bunlar şuan için. Ayrıca sisteminiz sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi ?

Farklı sistemlerde test edilmesini nasıl yaparım bilmiyorum fakat işlemci , ekran kartı , ram ve anakartı garantiye yolladığım için temiz kurulum yapıldı.Sıcaklık değerlerim ise Pubgde en düşük ayarlarda bu şekilde
12.png

Arkadaşlar benzer sorun bendede var.

i7 7700 ile gtx 1060 6 gb kartımla 8 GB ram mevcut. Sadece AC Originste testte 44 fps alıyorum ve tüm Youtube sitelerinde aynı işlemci ve ekran kartla 57 alınıyor. Tek fark bendeki 8 GB ram testlerde 16 kullanılıyor.

Oyundaki Ram kullanım miktarı 5 ile 6 GB. Ram sonuçta yetiyor oyunda. Sorunum ne olabilir herşeyi denedim arttıramadım
Sorun RAM. GTX 1060 için önerilen RAM 16 GB emin olun RAM'i 16 yapınca FPS artacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı