Çözüldü GTX 1080 Ti ve RTX 3080 Mining Rig'de ekran kartlarımdan 2 tanesi çalışıp çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bieytuuhein

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar.
Mining Rig'de ekran kartlarımdan 2 tanesi çalışıp çöküyor. Çok saçma, çünkü ekran kartı öldü mü? Acaba diye test edeyim dedim, FurMark ile 5-6 dk test ettim hiçbir sıkıntı yok. Anlamadım gitti...

Hive OS üzerinden mining yapılmaktadır.

Kartlar: 1- GTX 1080 Ti 11 GB (MSI GeForce GTX1080 Ti AERO 11G OC 11GB GDDR5X 352Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da)
2- RTX 3080 (ZOTAC GeForce RTX3080 TRINITY OC 10G GDDR6X 320Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da )

Başına daha önce gelen varsa, bir çözüm önerisi olan varsa şimdiden teşekkürler.

up up up

Son düzenleme:
Çözüm
Ya ısıdan çöküyordur, ya da frekans ve voltaj ayarlarından.
farklı OC ayarları verdim daha düşük yine yok , Furmak ile her ayarı açıp test ediyorum 72 dereceyi geçmiyorlar, defaulta çektim yine olmadı sadece o ikisi. Çok tuhaf bir durum çünkü yazdığım gibi furmark ile masaüstüne bağladığımda en son ayarlarda dayanıyor hatta stabil yani 72 derece tuhaflık var

Hiveos yazılımı ile ilgili desem o da saçma geliyor hepsi bozulurdu o zaman diye düşünüyorum

Son güncelleme:

Dostlar galiba ya hiveos yazılımlarından ya da boot ettiğim flash sıkıntı bi reset atmak gerek çünkü bugün kartları masaüstüne takıp denedim masüstü üzerinden mining yaptım ve 45 dk boyunca sıfır sıkıntı. bu da demek oluyor ki kart temiz.
Ya ısıdan çöküyordur, ya da frekans ve voltaj ayarlarından.
farklı OC ayarları verdim daha düşük yine yok , Furmak ile her ayarı açıp test ediyorum 72 dereceyi geçmiyorlar, defaulta çektim yine olmadı sadece o ikisi. Çok tuhaf bir durum çünkü yazdığım gibi furmark ile masaüstüne bağladığımda en son ayarlarda dayanıyor hatta stabil yani 72 derece tuhaflık var

Hiveos yazılımı ile ilgili desem o da saçma geliyor hepsi bozulurdu o zaman diye düşünüyorum

Son güncelleme:

Dostlar galiba ya hiveos yazılımlarından ya da boot ettiğim flash sıkıntı bi reset atmak gerek çünkü bugün kartları masaüstüne takıp denedim masüstü üzerinden mining yaptım ve 45 dk boyunca sıfır sıkıntı. bu da demek oluyor ki kart temiz.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı