GTX 1080 ve 8.Nesil İntel Sistem Tavsiyesi

Whoman

Kilopat
Daha fazla  
Oyun, günlük kullanım amaçlı toplanacak.
Öncelikle şunu sorayım bu aralar belirttiğim sistem toplanır mı, ucuza 1080 buldum? Ryzen 2'ler yolda ama oyunlarda İntel farkı bariz. Nvidia 20XX serisi GPU'ların şimdiki nesle fazla performans farkı oluşturacağını sanmıyorum çünkü hem piyasada kart yok , ne yapsa satılır, hem de karşısında güçlü bir rakip yok.

Bütçem monitör dahil ekran kartsız 5000 TL.
E. Kartı: Asus ROG STRIX 1080 A8G (2300 TL), yani aldım farz edelim.
İşlemci: İ5-8600k O.C. yapmayı planlıyorum.

Anakart:Model konusunda fikrim yok. ASUS ve MSI'da 8600k ile birlikte alımlarda kampanya var.
İşlemci soğutucu : 12cm radyatörlü sıvı soğutma olabilir.
Monitör: Almışken 2K olsun diye düşündüm.
RAM, kasa, PSU, SSD-Harddisk konusunda fikrim yok.

Her türlü görüşe açığım. Bütçeyi ne kadar kısarsak o kadar iyi. Tasarımın önemi yok aslolan performans.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun, günlük kullanım amaçlı toplanacak.
Öncelikle şunu sorayım bu aralar belirttiğim sistem toplanır mı, ucuza 1080 buldum? Ryzen 2'ler yolda ama oyunlarda İntel farkı bariz. Nvidia 20XX serisi GPU'ların şimdiki nesle fazla performans farkı oluşturacağını sanmıyorum çünkü hem piyasada kart yok , ne yapsa satılır, hem de karşısında güçlü bir rakip yok.

Bütçem monitör dahil ekran kartsız 5000 TL.
E. Kartı: Asus ROG STRIX 1080 A8G (2300 TL), yani aldım farz edelim.
İşlemci: İ5-8600k O.C. yapmayı planlıyorum.

Anakart:Model konusunda fikrim yok. ASUS ve MSI'da 8600k ile birlikte alımlarda kampanya var.
İşlemci soğutucu : 12cm radyatörlü sıvı soğutma olabilir.
Monitör: Almışken 2K olsun diye düşündüm.
RAM, kasa, PSU, SSD-Harddisk konusunda fikrim yok.

Her türlü görüşe açığım. Bütçeyi ne kadar kısarsak o kadar iyi. Tasarımın önemi yok aslolan performans.
Asus ROG Strix GTX 1080 A8G = 2300₺!? En az 3400₺ o kart.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı