i5 8600K ve GTX 1080 sistem toplama

Whoman

Kilopat
Daha fazla  
İlk kez sistem toplayacağım ve kafam çok karıştı. Bu anakartlardaki çipsetler aynı olmasına rağmen neden bu kadar fiyat farkı var? Tamam ses falan değişikmiş, Wi-Fi var yok gibi şeyler değişiyor. Başka özellik bakımından ne fark var? Performansa etki eden nedir?
Marka olarak ekran kartım Asus olduğu için anakartı da Asus tercih edeyim diyorum. Bunun uyumluluk açısından bir avantajı var mı? Gereksiz para vermek istemiyorum.
Konuda bilgii kişileri konuya davet ediyorum. Sizlerden öneri istiyorum. Lütfen yardım edin, bizi aydınlatın.
Not: Asus STRİX GTX 1080 içeren sistem topluyorum. 2K monitör alacağım. İşlemci seçimim doğru mu? Başta 8400 düşünüyordum sonra oyunlardaki FPS sonuçlarını görünce 8600K'yı tercih ettim, 8700 ve 8700K bana pahalı ve gereksiz geldi.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Performansa etki eden nedir?
Doğrudan performansa etki eden bir unsur yok. Overclock potansiyelü yüksek anakartlar daha pahalı oluyor.
Asus STRİX GTX 1080 içeren sistem topluyorum. 2K monitör alacağım. İşlemci seçimim doğru mu? Başta 8400 düşünüyordum sonra oyunlardaki FPS sonuçlarını görünce 8600K'yı tercih ettim, 8700 ve 8700K bana pahalı ve gereksiz geldi.
Doğru seçim, bütçeye göre 8700 de tercih edilebilirdi.

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Olmazsa olmazlarınız nedir bir de? Marka, model takıntınız var mı? Onları belirtin hemen yardımcı olayım ben size.

Cezadan dolayı yazamadım.
Bütçe anakart + işlemci 2300 TL gibi. OC ustası değilim. Marka takıntım yok ama Asusun 3 yıl garantili olması, servisinin iyi olması beni cezberiyor, süse ışığa önem vermiyorum. Aslında şunu da sormak istiyorum 8700K ile 500-600 TL ucuz bir anakart mı mantıklı yoksa 8600K ile daha iyi bir anakart mı?
Aklıma Asus z370 Prime-A yattı bitçok yerde tavsiye etmişler.

Son düzenleme:
8700K ile 500-600 TL ucuz bir anakart mı mantıklı yoksa 8600K ile daha iyi bir anakart mı?
Ucuz anakartlarda performans sorunu yaşamayacaksınız. Bu yüzden 8700K almak daha mantıklı bir hareket olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı