GTX 1080 ve i7 8700 Sisteme 400 TL'ye PSU Tavsiyesi

Batuhan A.

Megapat
Makaleler
26
Yer
İstanbul
Sistemimde yaklaşık 4 yıldır kullandığım Zalman 600LE güç kaynağım son bir iki gündür bulaşık makinesi gibi sesler çıkarmaya başladı ben de bugün itibariyle bilgisayarı tamamen kapattım ve güç kaynağını söktüm.

Zaten çok kaliteli ve sistemin hakkı bir güç kaynağı değildi ve 400 TL için sistemimi de riske atmak istemiyorum. Bu yüzden yeni bir güç kaynağı alacağım. Bu konuda biraz bilgim var ama sonuçta akıl akıldan üstündür sizin de tavsiyelerinizi almak istedim. Bütçem 400 TL, taş çatlasa 450'ye çıkabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sistem:
  • GPU: GTX 1080 ROG Strix
  • CPU: Intel Core i7 8700+FSP Windale 4
  • Mobo: Gigabyte H370 HD3
  • RAM: 8x2 Corsair Vengeance 2400Mhz
  • Storage: Samsung 860 EVO 500GB+Adata SU 650 240GB+WD Blue 1TB
  • Case: Phanteks P350X
  • Sound: Xonar DGX + Hyperx Cloud Core
Amazon.com'dan satın alabilirim. Teknobiyotik hariç her yerden önerilere açığım.

Önerileriniz için teşekkür ederim, bütçemi 500 TL civarına çıkardım. Aldığıma değsin ve uzun süre kullanmak istiyorum. Aklımdan şu güç kaynağı geçiyor ne düşünüyorsunuz?
Masterwatt'ı da yazdım bir kenara, FSP'nin Hydro serisini ise düşünmüyorum.
@CJack60 sizin de önerilerinizi almak isterim.

Önerileriniz için teşekkür ederim, bütçemi 500 TL civarına çıkardım. Aldığıma değsin ve uzun süre kullanmak istiyorum. Aklımdan şu güç kaynağı geçiyor ne düşünüyorsunuz?
Ben amazon.com' dan dün EVGA Supernova G3 750W+80 GOLD siparişi vermiştim. Bugün sabah siparişimi bankamın işlemi reddetmesinden dolayı iptal etmişler. Baya uğraştım aynı fiyata vermiyorlar :). Ben de Türkiye'den Seasonic Focus Plus 650W+80 Gold almayı düşünüyorum. Seasonic'te baya sağlam psu araştırmalarıma göre

O PSU o fiyata düşmüşken kesinlikle alın, alıp almamayı düşünmeyin bile :) Kendisi Tier 1 bir PSU. Ama stokta yok sanırım. Genelde o “... tarihinde stoğa girecek.” yazılarını hep uzatıyorlar )

Şansımı denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum, veriyorum EVGA siparişini.
Siparişi verdim, umarım bir aksilik çıkmaz. :)

Son düzenleme:
Evet, biraz sakata geldim. Amazon banka kartımı kabul etmedi. Var mı yurtiçinden herhangi bir öneriniz? 550 TL'ye kadar çıkabilirim fakat ne kadar ucuz o kadar iyi. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı