GTX 1080'de Coil Whine Vakaları Baş Gösterdi

GTX 970'de birlikte anılmaya başlanan coil whine problemleri bu sefer de GTX 1080 ile birlikte anılacak olabilir. Yorum yapmak için fazlasıyla erken fakat 2 farklı üreticinin kartlarında da coil whine problemlerinin olduğu gözüküyor. ( Gigabyte ve Evga )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CW'nin temeli bobinlerin iyi sarılmamasından kaynaklanıyor. İşçiliği ucuza getirmek için çoğu firma pek önemsemiyor. 2000 liradan fazla paraya kart satıyorsun fakat bobini düzgün sarılmadığından ses çıkıyor. Kimisi önemser kimisi önemsemez bu kullanıcıya kalmış tabi ki. 2000 liradan fazla paraya aldığım karttan böyle sesler gelmesini istemem şahsen.

Coil whine var, MSI GTX 1080 Founders Edition da çıktı ama iyi ki oyunda çıkmıyordu ama referans tasarım çok ısınıyor.Tabi benimkinde çıktı, hepsinde çıkmaz inşallah.

Arkadaşlar GTX 1080 özel soğutma fiyatları yarım yamalak biliniyor daha gün yüzüne çıkmadı ama ben Google'a anahtar kelimeler girerek bulmaya çalışıyordum ki karşıma pis görüntüler çıktı (Bir marka için.). Newegg sitesinde özel soğutma fiyatları gayet hoş ki benim istediğim MSI markasına gelene kadar. Sizce gerçekleri yansıtıyor mudur? @Recep Baltaş @Ali Güngör

MSI GTX 1080
ms1.PNG

ASUS GTX 1080
ms2.PNG

EVGA GTX 1080

ms3.PNG

GIGABYTE GTX 1080
ms4.PNG

Arkadaşlar GTX 1080 özel soğutma fiyatları yarım yamalak biliniyor daha gün yüzüne çıkmadı ama ben Google'a anahtar kelimeler girerek bulmaya çalışıyordum ki karşıma pis görüntüler çıktı (Bir marka için.). Newegg sitesinde özel soğutma fiyatları gayet hoş ki benim istediğim MSI markasına gelene kadar. Sizce gerçekleri yansıtıyor mudur? @Recep Baltaş @Ali Güngör

MSI GTX 1080
Eki Görüntüle 166707

ASUS GTX 1080
Eki Görüntüle 166708

EVGA GTX 1080

Eki Görüntüle 166709
GIGABYTE GTX 1080
Eki Görüntüle 166710

Yeni model gelince eski model piyasadan kalkıncaya kadar satıcı yeni modelin fiyatını yüksek tutar. Gigabyte ve Evga için fiyatlar aslında iyi. Ama şuan siz piyasadan GTX 980Tİ ve GTX 970 'in bitmesine bakın. Eğer piyasada bulamıyorsanız 980Tİ ve 970'i yeni kartlar normal fiyatlara inicekdir.

Coil whine var, MSI GTX 1080 Founders Edition da çıktı ama iyi ki oyunda çıkmıyordu ama referans tasarım çok ısınıyor.Tabi benimkinde çıktı, hepsinde çıkmaz inşallah.
Geçmiş olsun ses çok rahatsız ediyorsa iade edebilirsiniz. Keşke özel soğutmalı kartları bekleseydiniz.

Bu gidişle bir sonraki mimarinin adı coil whine olacak. Yeni oyun çıktığı zaman millet nasıl hemen almıyor, bitmemiştir diye. Bundan sonra da ekran kartını almaz. Kimse küçük çaplı bir servet harcadıktan sonra sorun çıksın istemez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı