GTX 1650 bazı oyunlarda düşük FPS veriyor

Tregrast

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft ve CS:GO gibi bazı oyunlarda almam gerekenden daha düşük FPS değerleri alıyorum. Sistemimdeki her şey güncel ancak düşük FPS sorunu var. YouTube'deki bazı videolarda tüm bileşenler aynı ancak arada bayağı bir FPS farkı var. Mesela ben en düşük ayarlarda 1024x768 çözünürlüğünde 160-200 arası dalgalanıyor ancak aynı bileşene sahip kişilerde en yüksek ayarlarda bile +200FPS oynatıyor. Neden kaynaklı olabilir?

İşlemci: i5 - 10300H.
Ekran kartım: GTX 1650.
RAM: 16 GB.
SSD kullanıyorum.

Laptop kaç yıllık?
Hiç termal macun yenilediniz mi?
Sıcaklık değerleri nasıl?
Laptop daha 9 aylık, ısı değerleri laptop gereği 90 dereceye ulaşabiliyor.
Ekran kartı güncel mi?
Evet tüm yazılımlar güncel.
MUX Switch yoksa aldığınız FPS değerleri normal. İzlediğiniz testleri ve cihazın tam modelini bizimle paylaşır mısınız?
Laptop olduğu için ekrana Intel ekran kartı, oyunlara ise GTX 1650'yi kullanıyor.

Oyun oynarken, şarja takılı ise, daha yüksek performans alırsınız. Takılmamış ise, daha düşük performans alırsınız.
Laptop soğutucu kullanıp, kullanmamanızda performans kaybına neden olabilir.

Youtube'da GTX 1650 diye oyunları arasan çoğu sonuç masaüstü modeli olur. @midgardian dediği gibi özellikle işlemci adını ekler veya 1650 mobile yazarsan sendeki kartın doğru performansını görürsün.
Okuyup yorum yapsalar daha güzel olur. "YouTube'deki bazı videolarda tüm bileşenler aynı ancak arada bayağı bir FPS farkı var." diye yazmışım.

1650 ti var, neredeyse aynı değerleri alıyorum. Gta 5'de ultra'da bile oyun kasıyor. Normal'de kasmaması gerekirken. Keşke zamanın'da iade edip masaüstü alsaydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı