GTX 1650 Minecraft düşük FPS

SalihAkbagg

Femtopat
Daha fazla  
Sitemim şöyle;
Ryzen 3 2300X.
NVIDIA 1650 Gaming X 4 GB.
8 GB DDR4 3000MHz RAM.
MSI A320M Pro-E anakart.
500W PSU.
240GB SSD.

Bunlara rağmen MC de FPS'im ilk girerken 5-6 FPS oluyor. Oyun haritası falan yavaş yükleniyor sonra düzeliyor ama gene düşük oluyor. Ayarlar alınabilecek en düşük ayarlar. Ama FPS 55-60 civarı takılıyor ve bir anda 10-20 FPS birden düşüyor. OptiFine bile kullandım olmadı. Java güncel zaten. Temp vs temizledim. Yardımcı olur musunuz?

Şimdi performans yerine en iyi görünüm için uygula diyiceksin ve sistemin eski haline dönücektir.
Bilgisayara sağ tıklayıp özellikler deyip sol tarafta gelişmiş sistem ayarlarına tıklayıp üst sekmede gelişmiş yerine en üst sekmeden performans kısmından ayarlara tıklayıp en iyi görüntü için ayarla uygula tamam deyip çıkış yapabilirsiniz.
Siz performansta kullanmıyorsunuz sistemi sisteminiz tamamen kalite görüntü odaklı.
Böyle yaptım.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-14_021147.png
    resim_2021-08-14_021147.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 28
Şimdi performans yerine en iyi görünüm için uygula diyiceksin ve sistemin eski haline dönücektir.
Bilgisayara sağ tıklayıp özellikler deyip sol tarafta gelişmiş sistem ayarlarına tıklayıp üst sekmede gelişmiş yerine en üst sekmeden performans kısmından ayarlara tıklayıp en iyi görüntü için ayarla uygula tamam deyip çıkış yapabilirsiniz.
Siz performansta kullanmıyorsunuz sistemi sisteminiz tamamen kalite görüntü odaklı.

Diğer ayarları da yapayım deneyeceğim.

NVIDIA ayarlarını geri mi yüklediniz?

Denetim masasındakileri geri yükledim evet. Ama düzelteceğim şimdi. Mesajlar çok karıştı.

Eğer senin için önemli olan performans ise atmış olduğum videodaki adımları takip etmen gerekiyor sistemi yüksek performansta yüksek FPS de oynayabilmen için yok kalite görüntü benim için önemli diyorsan 30 40 FPS aşagı oynarsın o zaman.

Eğer senin için önemli olan performans ise atmış olduğum videodaki adımları takip etmen gerekiyor sistemi yüksek performansta yüksek FPS de oynayabilmen için yok kalite görüntü benim için önemli diyorsan 30 40 FPS aşagı oynarsın o zaman.

Videodaki ayarların hepsini yaptım. Sizin söylediklerinizide yaptımtek şu kaldı. Hangisini seçmeliyim?

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-14_021748.png
    resim_2021-08-14_021748.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 31
Yerel disk cdeki windows/softwaredistribution/dowland bölümünden dosyaları da silin.

Gece gece uğraştırdığım için çok özür diliyor ve teşekkür ediyorum. Neredeyse hiç faydası olmadı FPS düşmesi halen var girerken 3-7 FPS alıyorum 20 saniye sonra düzeliyor. Eskiden minimum 250 alırken şimdi Max 120 alıyorum üstüne FPS düşmesi. GTA 5 de bile yüksek ayarlarda kasmıyor neden MC de böyle anlamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı