GTX 1650 Ekran kartı kullanımı düşük

School Problems

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, laptop sistem özelliklerim:
-GTX 1650.
-Intel Core i5 10300h.
(Excalibur G770)
GTA Online gibi büyük ve güç isteyen bir oyun oynarken ekran kartı kullanım oranı 65-70 gibi. Sebebi ne olabilir? Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle, laptop sistem özelliklerim:
-GTX 1650.
-Intel Core i5 10300h.
(Excalibur G770)
GTA Online gibi büyük ve güç isteyen bir oyun oynarken ekran kartı kullanım oranı 65-70 gibi. Sebebi ne olabilir? Nasıl düzeltebilirim?

Öncelikle GTA Online güçlü bir oyun değildir. Fazla büyük sistem istemez. Ve normal.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.🙂

FPS düşük değilse sıkıntı yok. Bende de çoğu oyunda %60 70 kullanıyor GTA 5 dahil.
Gir bir The Witcher 3 o zaman bak kullanıyor mu 100'ünü.

Aynı sıkıntıyı Monster Abra A5 v16.6'da yaşamıştım. Çözümü bilmemekle beraber bilgisayarı iade ettim. Bütün oyunlarda aynı sıkıntı ile karşılaşıyordum.(FPS DÜŞÜKTÜ) (Teknik destek de yardımcı olamadı) sorun yazılımsal olabilir. FPS düşük değilse bilgisayar kendini çok ısıtmamak için öyle çalışıyor olabilir.

Aynı sıkıntıyı Monster Abra A5 v16.6'da yaşamıştım. Çözümü bilmemekle beraber bilgisayarı iade ettim. Bütün oyunlarda aynı sıkıntı ile karşılaşıyordum.(FPS DÜŞÜKTÜ) (Teknik destek de yardımcı olamadı) sorun yazılımsal olabilir. FPS düşük değilse bilgisayar kendini çok ısıtmamak için öyle çalışıyor olabilir.
bilgisayarımın ekranı 60hz fazla dolu bir online serverine girince 50 fps falan olabiliyor bazen (VSYNC AÇIK)

Yeni konular

Geri
Yukarı