i5 9300H ve GTX 1650 düşük GPU kullanımı

tunakokarcali

Centipat
Merhabalar.

i5 9300H GTX 1650 8 GB DDR4@2666MHz özelliklerine sahip laptop'umda düşük GPU kullanımı ile başım dertte. İlk düşündüğüm acaba darboğaz mı var, idi fakat bu işlemcinin çok rahatça bu ekran kartına güç yetirebileceğini düşünüyorum. Virüs vs de olması mümkün değil çünkü aleti alalı daha birkaç gün oldu ve virüse sebebiyet verecek şeyler yüklemedim.

Ayrıca sıcaklık değerlerim de normal. Aklımdaki son şey RAM miktarının yetersizliği. Yani ben 8 GB olduğu için bu sorundan muzdaribim diye tahmin ediyorum. Yarın 2x8 yapıp yeniden denemeler yapacağım.

Şu ana kadar şu oyunlarda %50-80 aralığında çok nadiren %90+ olan GPU kullanımı ile karşılaştım:

• The Witcher 3.
  • Resident Evil 2.
  • GTA 5.
  • devil may CRY 5.
  • hitman 2.
  • metro 2033.
  • (oyunların hepsi orijinal)

Lol oynamıyorum ama isterseniz Dust 2 ölüm maçı gireyim verileri aktarırım. Bir de parçalar aynı olsa bile performans aynı olmayabilir laptoplarda ki siz bunu biliyorsunuzdur zaten

Hocam bende de o bilgisayardan var ancak işlemcisi Ryzen 5 3550H, oyunlardayken fanlar aşırı hızlı çalışıyor. Gtx1650 ısınmıyor ancak işlemcinin ekran kartı Vega 8 adeta yanıyor dolayısıyla fanlar çok ses çıkartıyor sanırım. Sizde de fanlar gürültülü ve hızlı çalışıyor mu?

Hocam bende de o bilgisayardan var ancak işlemcisi Ryzen 5 3550H, oyunlardayken fanlar aşırı hızlı çalışıyor. Gtx1650 ısınmıyor ancak işlemcinin ekran kartı Vega 8 adeta yanıyor dolayısıyla fanlar çok ses çıkartıyor sanırım. Sizde de fanlar gürültülü ve hızlı çalışıyor mu?
Sıcaklık değerleri 60-75 civarlarında oluyor genellikle ve fanlar gürültüsüz çalışıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı