GTX 1650 GTA V'te kasıyor

godZwany

Hectopat
Yer
İstanbul/Maltepe
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur G770
i5-9300H CPU 2.40GHz
16GB
GTX 1650
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sistemim GTA Online için fazlasıyla yeterli ama oyuna girdikten birkaç dakika; yaklaşık yarım saat sonra yüksek oranda drop yemeye başlıyorum. Public değil Invite Only oynuyorum yani tek başımayım. GeForce Experience ile optimize ettim bende mi sıkıntı var diye sonucunda tüm ayarları en yükseğe çekti oyunda kasma olduğunu fark ettim yine her şeyi en düşüğe çektim. Sadece Shadow ve shader yükseltip ekran kartına yükleneyim falan da dedim bir türlü düzelmedi. Bilgisayarı ilk aldığımda yüksek grafiklerde akıcı biçimde oynayabiliyordum, yaklaşık bir yıl kadar geçti ikinci defa bakımdan geldi daha yeni gelmiş halde ve eskiden oynadığım oyunu oynamakta şu an gerçekten zorluk çekiyorum. Ekran kartımın dörtte birini falan kullanıyorum, işlemci ise yetmiş ve seksen derece aralarında dolaşıyor. Dropları çoğunlukla araba sürerken yiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
- Excalibur G770
- NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB
- i5 9300H 2.40GHz
- 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Story girdiğimde sorun yok ama Online de drop yiyor. Büyük ihtimal gelen güncellemeler ile alakalı.

Distance Scaling zaten en kısıkta hocam, Graphics bölümünde çözünürlük harici her şey en düşükte.
Hocam yükü ekran kartına bindirmeye çalışın. Distance Scaling işlemciyi yoruyor o yüzden o ayarı kısıp Texture Detail vs onları en azından High ayara çekin.

Hocam yükü ekran kartına bindirmeye çalışın. Distance Scaling işlemciyi yoruyor o yüzden o ayarı kısıp Texture Detail vs onları en azından High ayara çekin.
Mantıklı geldi hocam teşekkür ederim, ekran kartını zorlamayı deneyeyim.

Mantıklı geldi hocam teşekkür ederim, ekran kartını zorlamayı deneyeyim.
Rica ederim bir de Gta V'in kurulu olduğuna dizine gidip Gta V.exe'ye sağ tıklayıp özellikler > uyumluluk > tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğine tik atın. Sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.

Sıcaklıklar ne durumda?
Gaming Mode yüzünden 95 derecede kullanıyordum sonrasında Dengeli Moda çektim ve sıcaklıklarım düzeldi. GPU 55-65 ve CPU 65-75 arası gidip geliyor, baştaki değerler boştaki halleri ikinciler oyun sırasındakiler.

Rica ederim bir de Gta V'in kurulu olduğuna dizine gidip Gta V.exe'ye sağ tıklayıp özellikler > uyumluluk > tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğine tik atın. Sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.
Hocam dediğiniz iyileştirme ayarını devre dışı bıraktım, Quality ayarlarını High'a kadar çektim ve oyunu tam ekrana alarak oynamayı denedim. Sorunuma etki ettiğini gerçekten söyleyebilirim tekrar teşekkürler, fakat artakalan tek bir şey var o da şehir içinde hız yapmaya kalkarsam hala drop yiyorum ve en sinir bozucusu bu drop yüzünden kimi tuşlar takılı kalıyor bir iki saniyeliğine. Son olarak bu şehir içindeki hız yaparken olan dropların önüne geçebileceğim bir yol var mı yoksa elde edebileceğim en iyi performans bu mudur?

Son düzenleme:
Gaming Mode yüzünden 95 derecede kullanıyordum sonrasında Dengeli Moda çektim ve sıcaklıklarım düzeldi. GPU 55-65 ve CPU 65-75 arası gidip geliyor, baştaki değerler boştaki halleri ikinciler oyun sırasındakiler.

Hocam dediğiniz iyileştirme ayarını devre dışı bıraktım, Quality ayarlarını High'a kadar çektim ve oyunu tam ekrana alarak oynamayı denedim. Sorunuma etki ettiğini gerçekten söyleyebilirim tekrar teşekkürler, fakat artakalan tek bir şey var o da şehir içinde hız yapmaya kalkarsam hala drop yiyorum ve en sinir bozucusu bu drop yüzünden kimi tuşlar takılı kalıyor bir iki saniyeliğine. Son olarak bu şehir içindeki hız yaparken olan dropların önüne geçebileceğim bir yol var mı yoksa elde edebileceğim en iyi performans bu mudur?
Sisteminizde SSD var mı ve oyun SSD'ye mi kurulu?

Yeni konular

Geri
Yukarı