GTX 1650 kartlı MSI laptop oyunda 96 derece

BiggBull

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. i5 9. nesil, GTX 1650, 8 GB RAM 2666MHz MSI laptopum var. RDR2 yükledim bugün. Sıcaklık değerleri en yüksek 96, ortalama 92-93'ü gördü. Bu normal midir? Ne yapmam gerekiyor, bilgisayara zarar verir mi?

Size nereden ulaşabilirim? nasıl yapılıyor?
Buradan yapabiliriz. ThrottleStop yükleyin. RAR'dan çıkartın. Ardından ThrottleStop Ana Ekranı, FIVR sekmesi, TPL sekmesinin ekran görüntülerini atın. O şekilde ilk varsayılan ayarları görelim. Ardından da Undervolt ederiz.

Buradan yapabiliriz. ThrottleStop yükleyin. RAR'dan çıkartın. Ardından ThrottleStop ana ekranı, fıvr sekmesi, tpl sekmesinin ekran görüntülerini atın. O şekilde ilk varsayılan ayarları görelim. Ardından da undervolt ederiz.

Dediklerinizi yaptım yarın işte olacağım neler yapılması gerektiğini söylerseniz akşam yaparım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    155,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 2.png
    2.png
    116,1 KB · Görüntüleme: 41
  • 3.png
    3.png
    207 KB · Görüntüleme: 36
Ben de yatıyorum ya. Merak etmeyin sabahleyin ben yardımcı olurum. Akşamleyin siz yapmadan önce hazır olur.
Hocam müsaitseniz ne yapmam gerektiğini söylermisiniz ?
Bir de GeForce Experience'tan baktım fan hızı 0 RPM gösteriyor fan çalışmıyor olabilir mi ekran kartının?

Son düzenleme:
Ah bütün gün gereksiz işlerle uğraştım. Aktif olamadım.

ThrottleStop Ana Ekranından FIVR sekmesine girin.

Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin.

Ardından hemen altındaki "Unlock..." ile başlayan kutuyu tikleyin.

Onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -110 yapın. Apply'a basın.

Aynı şekilde bu sefer CPU Core'u seçin. Yine aynı kutuyu tikleyin. Offset Voltage'i -140 olarak ayarlayın. Apply'a basın.

Nasıl yapıldığını kavradığınızı düşünerekten:

İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 Offset Voltage ayarlayın. Apply'a basın.

System Agent'i -40 Offset Voltage ayarlayın. Apply'a basın.

Pek müsait değilim. Maalesef hala. Şimdilik böyle ayarlayın. Herşey tamam ise ve bir sorun ile karşılaşmadıysanız bildirin. Ben ayarlarımızı geliştireceğim duruma göre.
Bir de GeForce Experience'tan baktım fan hızı 0 RPM gösteriyor fan çalışmıyor olabilir mi ekran kartının?
Zannetmem. Fan çalışmasa bunu çok şiddetli hissedersiniz.

Ah bütün gün gereksiz işlerle uğraştım. Aktif olamadım.

ThrottleStop ana ekranından fıvr sekmesine girin.

Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin.

Ardından hemen altındaki "unlock..." ile başlayan kutuyu tikleyin.

Onun da altında offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mv yapın ve CPU cache için offset Voltage'i -110 yapın. Apply'a basın.

Aynı şekilde bu sefer CPU Core'u seçin. Yine aynı kutuyu tikleyin. Offset Voltage'i -140 olarak ayarlayın. Apply'a basın.

Nasıl yapıldığını kavradığınızı düşünerekten:

Intel GPU ve iGPU Unslice'ı -100 offset voltage ayarlayın. Apply'a basın.

System Agent'i -40 offset voltage ayarlayın. Apply'a basın.

Pek müsait değilim. Maalesef hala. Şimdilik böyle ayarlayın. Her şey tamam ise ve bir sorun ile karşılaşmadıysanız bildirin. Ben ayarlarımızı geliştireceğim duruma göre.

Zannetmem. Fan çalışmasa bunu çok şiddetli hissedersiniz.

Hocam derecede artış oldu düşüş olmadı Valorant oynarken 88 dereceyi geçmiyordu şu an 93 94 derece oluyor.

Yok - değer verdim.
Bana FIVR sekmesini atar mısınız? Pek mantıklı değil çünkü.

Bu arada öncesinde sıcaklıklara baktığınız programın ölçümleri yanlış olabilir. Bunu çok gördük.
Ve şimdiye kadar hiç dediğiniz gibi bir durum olmadı, karşılaşılmadı. Mantıklı da değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı