GTX 1650 laptop 86 derece

Undervolt luk bir durum yok zaten takma kafana fazla. Ben de yeni yeni masaüstünün yanına laptop aldım taşıma kolaylığı açısından, sıcaklık değerleri başta gözümü korkutmuştu ama alışınca 80 ler normal geliyor artık.
Uzun zaman bilgisayarım olmamıştı. Bir de dizüstü olunca, kulaklığı çıkardığımda sanki havaalanındaymışım gibi fan sesi duyunca insan bi huzursuz oluyor :D

Undervolt luk bir durum yok zaten takma kafana fazla. Ben de yeni yeni masaüstünün yanına laptop aldım taşıma kolaylığı açısından, sıcaklık değerleri başta gözümü korkutmuştu ama alışınca 80 ler normal geliyor artık.
Bende aynı sisteme sahip bir laptop kullanılıyorum oyunlarda işlemci 95 derece ve ekran kartı 85 dereceyi bulabiliyor ve bu değerler korkulacak değerler değil tabii laptop için. ama eğer ki performansta düşüş varsa o zaman sıkıntı olabilir ama sıcaklık değerlerin için korkmana gerek yok 100 derece geçmediği sürece sıkıntı olmaz. ( Ve benim işlemcim ultra ayarlarda 98 dereceyi gördü. )

Hocam aylardır yaşadığım sorunu sormak istiyorum size. Witcher 3'te aynı özellikte laptoplarda çok daha iyi fps verirken, bende ise 1920x1080'de her şey düşükte bile atla koşarken sabit 60 alamıyordum. Oyun da anlık olarak donuyordu sürekli. Nedendir peki? Bazı dostlar sıcaklıktan olabilir demişti.
20220809152755_1.jpg

Bende aynı sisteme sahip bir laptop kullanılıyorum oyunlarda işlemci 95 derece ve ekran kartı 85 dereceyi bulabiliyor ve bu değerler korkulacak değerler değil tabii laptop için. ama eğer ki performansta düşüş varsa o zaman sıkıntı olabilir ama sıcaklık değerlerin için korkmana gerek yok 100 derece geçmediği sürece sıkıntı olmaz. ( Ve benim işlemcim ultra ayarlarda 98 dereceyi gördü. )
Hocam Witcher 3 oynadıysanızi hangi ayarlarda kaç fps alıyordunuz?

Bende aynı sisteme sahip bir laptop kullanılıyorum oyunlarda işlemci 95 derece ve ekran kartı 85 dereceyi bulabiliyor ve bu değerler korkulacak değerler değil tabii laptop için. Ama eğer ki performansta düşüş varsa o zaman sıkıntı olabilir ama sıcaklık değerlerin için korkmana gerek yok 100 derece geçmediği sürece sıkıntı olmaz. ( ve benim işlemcim Ultra ayarlarda 98 dereceyi gördü. )

Bende de durum aynı 95 98 arası fazlada takmıyorum sonuçta laptop bunlar tabii ısıncak arkadaş biraz fazla evhamlı.

Hocam aylardır yaşadığım sorunu sormak istiyorum size. Witcher 3'te aynı özellikte laptoplarda çok daha iyi FPS verirken, bende ise 1920x1080'de her şey düşükte bile atla koşarken sabit 60 alamıyordum. Oyun da anlık olarak donuyordu sürekli. Nedendir peki? Bazı dostlar sıcaklıktan olabilir demişti.Eki Görüntüle 1514281

Hocam Witcher 3 oynadıysanızi hangi ayarlarda kaç FPS alıyordunuz?

Eğer ASUS TUF falansa Turbo modu açman lazım.

Uzun zaman bilgisayarım olmamıştı. Bir de dizüstü olunca, kulaklığı çıkardığımda sanki havaalanındaymışım gibi fan sesi duyunca insan bi huzursuz oluyor :D
Kesinlikle :D

Hocam aylardır yaşadığım sorunu sormak istiyorum size. Witcher 3'te aynı özellikte laptoplarda çok daha iyi fps verirken, bende ise 1920x1080'de her şey düşükte bile atla koşarken sabit 60 alamıyordum. Oyun da anlık olarak donuyordu sürekli. Nedendir peki? Bazı dostlar sıcaklıktan olabilir demişti.Eki Görüntüle 1514281
Laptoplar hakkında pek bilgim olmadığından kesin bir cevap veremem. Ama gtx1650 i5 9100 monster kullanan arkadaşım var. Onda bu problem yok. Arka planda çalışan uygulamaları bi kontrol edin derim. Veya oyunun orjinal olup olmaması da etkileyebilir.

Kesinlikle :D

Laptoplar hakkında pek bilgim olmadığından kesin bir cevap veremem. Ama gtx1650 i5 9100 monster kullanan arkadaşım var. Onda bu problem yok. Arka planda çalışan uygulamaları bi kontrol edin derim. Veya oyunun orjinal olup olmaması da etkileyebilir.
Oyun orjinal. Ram 8 gb olduğu içindir belki :(
Teşekkürler

Bende de durum aynı 95 98 arası fazlada takmıyorum sonuçta laptop bunlar tabii ısıncak arkadaş biraz fazla evhamlı.

Eğer ASUS TUF falansa Turbo modu açman lazım.
Aynen öyle TUF laptoplarda sessiz modda oynarsan evet fazla ısınmaz ama performans alamazsın turboda da fan sesi çok rahatsız edebilir o yüzden performans modu iyidir. ama performanstada yine yüksek sıcaklık olur işlemci 95 altına inmez Laptoplarda sıcaklığı kafanıza takmayın ısınması çok doğal.

Geri
Yukarı