GTX 1650 laptopta oyun içi sıcaklık 86 derece oluyor

Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
GTX 1650 4GB
İşlemci
i5 10300h
Arkadaşlar forumdan bir arkadaş uyardı. Ekran kartım oyun oynarken 86 derecede çalışıyor ve FPS düşüşümün bundan olduğunu düşünüyorum. Güç seçeneklerinde nihai performansta kullanıyorum. Ondan olabilir mi? Veya sebebi nedir? Bilgisayarı alalı tam 1 yıl oldu.

20220809152755_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Aspire 7 a715-75g
Acer'ın güzel cihazları var ama özellikle Aspire serisi fazla ısınıyor diye biliyorum. FPS düşüşlerinin sebebi sıcaklıklardan olabilir ama 80 civarındayken frekans düşürmez parçalar. Ekran kartı gereğinden az kullanılıyor gibi geldi. Aldığınız FPS değerlerinin normal olup olmadığını biliyor musunuz.? Normal değilse ekran kartı kullanımı biraz düşük olduğu için olabilir yaşadığınız droplar. Sıcaklıklardan değildir yani.

Acer'ın güzel cihazları var ama özellikle Aspire serisi fazla ısınıyor diye biliyorum. FPS düşüşlerinin sebebi sıcaklıklardan olabilir ama 80 civarındayken frekans düşürmez parçalar. Ekran kartı gereğinden az kullanılıyor gibi geldi. Aldığınız FPS değerlerinin normal olup olmadığını biliyor musunuz.? Normal değilse ekran kartı kullanımı biraz düşük olduğu için olabilir yaşadığınız droplar. Sıcaklıklardan değildir yani.
Normal olmadığını düşünüyorum. Witcher 3de bir tek Doku kalitesini ultraya almama rağmen 40 50 60 arası sürekli değişiyor. Genelde 40 50 civarı

Normal olmadığını düşünüyorum. Witcher 3de bir tek Doku kalitesini ultraya almama rağmen 40 50 60 arası sürekli değişiyor. Genelde 40 50 civarı
GPU kullanımı düşük olduğu yüzdendir o zaman yaşadığınız sorun. İşlemci ve ekran kartı 90 dereceyi geçince frekans düşürür çünkü genelde. Sıcaklıkları umursamayın pek bu havalarda yapacak pek bir şey yok belli ki ısınan bir cihaz. FPS konusuna gelince de o konuda yardımcı olamıyorum maalesef.

GPU kullanımı düşük olduğu yüzdendir o zaman yaşadığınız sorun. İşlemci ve ekran kartı 90 dereceyi geçince frekans düşürür çünkü genelde. Sıcaklıkları umursamayın pek bu havalarda yapacak pek bir şey yok belli ki ısınan bir cihaz. FPS konusuna gelince de o konuda yardımcı olamıyorum maalesef.
teşekkür ederim. Peki ekran kartımın kullanımını nası arttırırım?

teşekkür ederim. Peki ekran kartımın kullanımını nası arttırırım?
Yardımcı olamadığım nokta da orası zaten :D. Belli ki ekran kartı kendini tam potansiyeli ile kullanmadığından FPS sorunu yaşıyorsunuz. Ne kadar gerekli görürse o kadarını kullanır normalde sistem ama son 1-2 yıldır bu konuları çok gördüm gaming laptop kullanan kişilerde. Ekran kartı kullanımı gereğinden düşük oluyor ve FPS sıkıntısı yaşıyor kullanıcılar. Grafik ayarlarını oynanılabilirlik kaybolmayacağı şekilde olabildiğince yükseltin. Başka da bir çözüm öneremiyorum ne yazık ki.

Geri
Yukarı