GTX 1650 laptop 86 derece

Daha fazla  
Arkadaşlar önümüzdeki ay laptopu garantiye yollayıp termal macun temizliği yaptıracağım. Alalı 1 yıl oldu. Raft gibi oyunda bile ekran kartı 86 dereceyi görüyor. Hatta 86 derece sabit oluyor. 2 GB'lık oyunda bile arada FPS 40'lara düşüyor. Undervolt yapmalı mıyım?
Serin kullanmak istiyorum PC'yi. Ve Undervolt'u zarar vermeden nasıl yaparım?
Sistem:
  • GTX 1650.
  • i5 10300H.
  • 8 GB RAM 2933 MHz.
  • 512 GB SSD.

Birebir aynı laptopu 1.5 yıl önce aldım derece 75'i nadir geçiyor. İçi daha hiç açılmadı. Üstündeki tozunu ayda bir siliyorum. Fark ettim de ne pis adammışım be.

Bende masaüstünde 67 dereceler de geziyor Laptop yani kaç olmasını bekliyorsun?
Kanka 86 derece fazlaymış yine de. Frekans mı ne kısıyormuş o derecelerde. Almam gereken fpsi alamıyorum o yüzden.

Değerler gayet iyi. Ama 1 sene olmuş ve bakım zamanı geçmiş bile. Yine de temizliğe gönderin.
Önümüzdeki ay getireceğim. 8 ram için bütçe ayırıyorum. Dual Channel yapacağım.

Undervolt garanti çıkarıyor haberiniz olsun bende de GTX1650 laptop var 95 derece fazla takmıyorum.
Haydaa :(

Kanka 86 derece fazlaymış yine de. Frekans mı ne kısıyormuş o derecelerde. Almam gereken FPS'i alamıyorum o yüzden.

Önümüzdeki ay getireceğim. 8 RAM için bütçe ayırıyorum. Dual channel yapacağım.

Haydaa :(

86 fazla değil bir kere ideal bir sıcaklık 86'da işlemci frekans kısmaz laptopta.

Arkadaşlar önümüzdeki ay laptopu garantiye yollayıp termal macun temizliği yaptıracağım. Alalı 1 yıl oldu. Raft gibi oyunda bile ekran kartı 86 dereceyi görüyor. Hatta 86 derece sabit oluyor. 2 GB'lık oyunda bile arada FPS 40'lara düşüyor. Undervolt yapmalı mıyım?
Serin kullanmak istiyorum PC'yi. Ve Undervolt'u zarar vermeden nasıl yaparım?
Sistem:
  • GTX 1650.
  • i5 10300H.
  • 8 GB RAM 2933 MHz.
  • 512 GB SSD.
Undervolt luk bir durum yok zaten takma kafana fazla. Ben de yeni yeni masaüstünün yanına laptop aldım taşıma kolaylığı açısından, sıcaklık değerleri başta gözümü korkutmuştu ama alışınca 80 ler normal geliyor artık.

Geri
Yukarı