GTX 1650 laptopta Minecraft 70 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

kerimboy123

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB (1x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
Ekran kartı
Nvidia GTX1650 4GB GDDR6 128-Bit DX12
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3;
Benim notebookum iyi Minecraft kaldırması gerekiyor ama 60-70 civarı FPS alıyorum.

1656533682830.png

1656533701965.png

1656533716773.png

burdan -Xmx4G yada -Xmx6G olarak ayarlarsanız fps artabilir ama arka plandaki uygulamalarınız yavaşlar.

Herkes yok korsan yok şöyle böyle demiş fakat çözüm basit.
Bu hata dahili grafik birimini kullanmasından meydana gelir.
Çözmek için.
Oyundayken görev yöneticisine girin ve orada openjdk ile ilgili bir görev var onun dosya yolunu kopyala ve masaüstüne tıklayarak görüntü ayarlarına gir en altta grafik ayarları var ona gir ve göz ata tıkla ve openjdk'nın yolunu yapıştır ve o .exe'yi ekle.
Ondan sonra o kısma gelicek ona tıkla ve yüksek performans yap onu ve düzelicektir.
İyi oyunlar.

Artı -1 Eksi
Herkes yok korsan yok şöyle böyle demiş fakat çözüm basit.
Bu hata dahili grafik birimini kullanmasından meydana gelir.
Çözmek için.
Oyundayken görev yöneticisine girin ve orada openjdk ile ilgili bir görev var onun dosya yolunu kopyala ve masaüstüne tıklayarak görüntü ayarlarına gir en altta grafik ayarları var ona gir ve göz ata tıkla ve Openjdk'nın yolunu yapıştır ve o .exe'yi ekle.
Ondan sonra o kısma gelecek ona tıkla ve yüksek performans yap onu ve düzelicektir.
İyi oyunlar.

Kardeşim bende ondan dolayı F3 görüntüsünü atmasını istiyorum oyun dahili grafik birimiylemi yoksa harici ekran kartıylamı açılıyor onu görmek için eğer dahili ile açıılıyorsa dediğin doğru. Bir de openjdk değil ayrıntılardan javaw dosyasının yolunu kopyalayıp yapması lazım.

Geri
Yukarı