GTX 1650 laptopta Minecraft düşük FPS değerleri

Makaleler
1
Yer
Antalya
Merhabalar. Arkadaşlar diğer oyunlarda Full ayarlarda çok iyi FPS değerleri alırken Minecraft da bu kadar düşük FPS almak sinirimi bozuyor. Ortalama 75-95 FPS alıyorum ve arada anlık droplar yiyorum. Laptop kullanıyorum. Özellikleri; i5 9300h 8 GB GTX 1650. bu özelliklere sahip bir laptopta bu kadar düşük FPS almanın çok az olduğunu düşünüyorum yardımcı olur musunuz? ( OptiFine kullanıyorum )

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Arkadaşlar diğer oyunlarda Full ayarlarda çok iyi FPS değerleri alırken Minecraft da bu kadar düşük FPS almak sinirimi bozuyor. Ortalama 75-95 FPS alıyorum ve arada anlık droplar yiyorum. Laptop kullanıyorum. Özellikleri; i5 9300h 8 GB GTX 1650. bu özelliklere sahip bir laptopta bu kadar düşük FPS almanın çok az olduğunu düşünüyorum yardımcı olur musunuz? ( OptiFine kullanıyorum )
Hocam aynı sisteme ben de sahibim ve aynı şekilde o oyunda nedense FPS değerlerim 40'ı geçmiyordu. Optifine yükledim olmadı, launcher üzerinden RAM yükselttim oda olmadı, çözememiştim bir türlü...

Büyük ihtimal onboard ekran kartı ve 1650 ekran kartlarına sahipsin. Minecraft'ı onboarddan açmaya çalışıyor sanırım. NVIDIA Control panelden oyunu eklemeyi dene.Minecraft.exe değil javaw.exe yi eklemelisin.
Recep BALTAŞ'ın bu konuyla alakalı bir videosu var buradan ulaşabilirsin.İlgili video
Ve minecraft launcher kullanmak yerine lunar client kullanmayı dene.Ayarlar hakkında bilgi istersen beni etiketlemen yeterli.

Geri
Yukarı