GTX 1650 LoL'de tam performans veremiyor

Utkucosmic

Hectopat
GTX 1650 ekran kartıyla LoL'de Ultra'da 200 civarı FPS almam gerekirken aldığım FPS 100 civarı. TF'lerde 30-40'a düşüyor ama sorun bu da değil. En düşük grafiklere çeksem bile FPS 100'lerde ve monitörde hareketler biraz gecikmeli geliyor. Ekran kartı sanki kendini zorlamamak için tam performansta çalışmıyor gibi. Valorant'ta da durum benzer şekilde, her öldüğümde drop giriyor. Ekran kartı kullanımı %30-40'larda niye FPS'i sınırsız yapmama rağmen tam gücü vermiyor anlayamadım.

Dosya Ekleri

• League of Legends Screenshot 2020.10.25 - 23.45.38.49.png
    League of Legends Screenshot 2020.10.25 - 23.45.38.49.png
    960,7 KB · Görüntüleme: 90
GTX 1650 ekran kartıyla LoL'de Ultra'da 200 civarı FPS almam gerekirken aldığım FPS 100 civarı. TF'lerde 30-40'a düşüyor ama sorun bu da değil. En düşük grafiklere çeksem bile FPS 100'lerde ve monitörde hareketler biraz gecikmeli geliyor. Ekran kartı sanki kendini zorlamamak için tam performansta çalışmıyor gibi. Valorant'ta da durum benzer şekilde, her öldüğümde drop giriyor. Ekran kartı kullanımı %30-40'larda niye FPS'i sınırsız yapmama rağmen tam gücü vermiyor anlayamadım.

Çok fazla bilgim yok ama güç seçeneklerinden baksana bir belki güç tasarrufu modundadır.

Bu tarz oyunlarda işlemcinin ve ekran kartının tam yükte çalışmasını bekleme, oldukça düşük sistem isteyen bir oyun. Öncelikle tüm sistemini belirt ve diğer oyunlarda da bu durum var mı bunu belirt.

Monster Abra A7 v12.1.5 sistemim. Konuya ileride denk gelenler olur diye özelliklerini de yazıyorum.
Ekran kartı: GTX 1650 Refresh 2020.
RAM: 16 GB.
İşlemci: i5 10300H.
Tüm sisteminizi yazsanız?

Bunu da kesin kontrol edin.
Nereden bakacağım işlemciyi %95 yapmıştım ama % 100 yapsam da sonuç aynı ikiside %30 %40 civarında kullanılıyor
Bu tarz oyunlarda işlemcinin ve ekran kartının tam yükte çalışmasını bekleme, oldukça düşük sistem isteyen bir oyun. Öncelikle tüm sistemini belirt ve diğer oyunlarda da bu durum var mı bunu belirt.

Diğer oyunlarda böyle bir durum yok fakat sınırsız seçtiğimde tam yükte çalışması gerekmiyor mu sence de.

Yeni konular

Geri
Yukarı