GTX 1650 LoL'de tam performans veremiyor

Utkucosmic

Hectopat
GTX 1650 ekran kartıyla LoL'de Ultra'da 200 civarı FPS almam gerekirken aldığım FPS 100 civarı. TF'lerde 30-40'a düşüyor ama sorun bu da değil. En düşük grafiklere çeksem bile FPS 100'lerde ve monitörde hareketler biraz gecikmeli geliyor. Ekran kartı sanki kendini zorlamamak için tam performansta çalışmıyor gibi. Valorant'ta da durum benzer şekilde, her öldüğümde drop giriyor. Ekran kartı kullanımı %30-40'larda niye FPS'i sınırsız yapmama rağmen tam gücü vermiyor anlayamadım.

Dosya Ekleri

• League of Legends Screenshot 2020.10.25 - 23.45.38.49.png
    League of Legends Screenshot 2020.10.25 - 23.45.38.49.png
    960,7 KB · Görüntüleme: 90
Laptop kullanıyorsun, güç seçeneklerinden yüksek performansa çek ve sürücülerini güncelle.

Sürücüler güncel daha 4 gün önce aldım PC'yi.

Hayır, alakası yok. Oyunun istediği sistemle alakalı bir durum.

YouTube'daki Benchmark testlerinde neden millet 200 FPS oynuyordu aynı ekran kartıyla rahatça.

Sürücüler güncel daha 4 gün önce aldım PC'yi.
Dediğim gibi güç seçeneklerinden yüksek performansa al, NVIDIA denetim masasında ayar yaptıysan onları sıfırla ve NVIDIA denetim masasından her uygulamanın harici yüksek performanslı ekran kartını kullanmasına yarayan ayarı aktif et ve oyunun harici yüksek performanslı ekran kartıyla çalışıp çalışmadığından emin ol. Ayriyeten oyunun masaüstü ikonuna sağ tıkladığın zaman hangi ekran kartıyla çalışacağını seçebiliyorsun, harici yüksek performanslı ekran kartını seç ve öyle oyuna gir.

Dediğim gibi güç seçeneklerinden yüksek performansa al, NVIDIA denetim masasında ayar yaptıysan onları sıfırla ve NVIDIA denetim masasından her uygulamanın harici yüksek performanslı ekran kartını kullanmasına yarayan ayarı aktif et ve oyunun harici yüksek performanslı ekran kartıyla çalışıp çalışmadığından emin ol. Ayriyeten oyunun masaüstü ikonuna sağ tıkladığın zaman hangi ekran kartıyla çalışacağını seçebiliyorsun, harici yüksek performanslı ekran kartını seç ve öyle oyuna gir.

Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yaptım alttaki yerden GTX 1650'yi seçtim oyunun ikonuna tıklayıp ekran kartı seçmeyi bulamadım ama.
1660 Ti ile Ultra ayarlarda 340 FPS civarı alıyorum.

1660 Ti ile Ultra ayarlarda 340 FPS civarı alıyorum. Oyundan ziyade driver sorunu olabilir.

Hangi driverda sorun olabilir.

Geri
Yukarı