i5 9300H ve GTX 1650 Minecraft Düşük FPS

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Minecraft'ta garip bir şekilde FPS değerlerim çok az. İlk başta 20 FPS sabit oynuyordum. O Sorunumu çözdüm. NVIDIA ile Minecraft'ı tanıttıktan sonra oyuna tekrar girdim. BU seferde 70 FPS'den yukarı alamıyorum. Sistemimin bu oyun için fazla oldugunu düşünüyorum. Sorun ne olabilir? Daha önce bu durumu çözen varsa, yardımcı olursa çok sevinirim. Sistemim;
NVIDIA GTX 1650 4 GB
Intel i5 9300H
DDR4 8 GB RAM

Söylediğiniz dropların aynısını laptopumda yaşadım ama masaüstüne geçtiğim için boşvermiştim.
Mod kurulumu? Ve sıcaklıklarınız nasıl?

Söylediğiniz dropların aynısını laptopumda yaşadım ama masaüstüne geçtiğim için boşvermiştim.
Mod kurulumu? Ve sıcaklıklarınız nasıl?
Sıcaklık değerlerini ölçmedim ölçebilriim ama. Bende leptop kullanıyorum. Yanı sıra Warzone , Csgo gibi oyunlar da oynamaktayım o oyunlarda hiç böyle bir sıkıntı olmuyor. Sadece Minecraft'ta özel :D bi türlü anlamadım. Aklıma gelen herşeyi de denedim halbuki:
Oyuna Ram verdim
Nvidia ile başlattım
Chunk düşürdüm v.s v.s

Bu arada Dizüstü bilgisayarın hızlıca ısınmaması için oyunlarda V-Sync ya da FPS sabitleme ayarlarını açın. Minecraft oynarken V-Sync kullanmanızı öneririm. Monitör hertz uygun FPS değeri, bu tarz oyunlar için yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı