i5 9300H ve GTX 1650 Minecraft Düşük FPS

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Minecraft'ta garip bir şekilde FPS değerlerim çok az. İlk başta 20 FPS sabit oynuyordum. O Sorunumu çözdüm. NVIDIA ile Minecraft'ı tanıttıktan sonra oyuna tekrar girdim. BU seferde 70 FPS'den yukarı alamıyorum. Sistemimin bu oyun için fazla oldugunu düşünüyorum. Sorun ne olabilir? Daha önce bu durumu çözen varsa, yardımcı olursa çok sevinirim. Sistemim;
NVIDIA GTX 1650 4 GB
Intel i5 9300H
DDR4 8 GB RAM

Oyun Java ile çalıştığından harici ekran kartına ''javaw.exe'' dosyasını tanımlamanız gerekiyor.
Kod:
Disk:\Program Files (x86)\Minecraft Launcher\runtime\jre-x64\bin
Java dosyası yukarıdaki konumda bulunuyor. Oyun içinde F3 tuşuna basarak hangi ekran kartını kullandığını görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca kullandığınız sürüme uygun Optifine indirin. Oyuna optifine versiyonu ile giriş yapın.
Modlama yapmadığınız sürece oyuna fazladan bellek miktarı vermeyin.
Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Oyun Java ile çalıştığından harici ekran kartına ''javaw.exe'' dosyasını tanımlamanız gerekiyor.
Kod:
Disk:\Program Files (x86)\Minecraft Launcher\runtime\jre-x64\bin
Java dosyası yukarıdaki konumda bulunuyor. Oyun içinde F3 tuşuna basarak hangi ekran kartını kullandığını görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca kullandığınız sürüme uygun Optifine indirin. Oyuna optifine versiyonu ile giriş yapın.
Modlama yapmadığınız sürece oyuna fazladan bellek miktarı vermeyin.
Optifine sürümünü indirdim. Açmaya çalışınca Zaten güncel olan ekran kartımı güncellememi ve Javayı indirmemi istiyor :D
Optifine sürümünü indirdim. Açmaya çalışınca Zaten güncel olan ekran kartımı güncellememi ve Javayı indirmemi istiyor :D
Edit: F3 Değerlerinde sıkıntı yok beklediğim gibi GTX 1650 yazıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı