GTX 1650 NVIDIA PhysX ayarı

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar. Bir süredir, çoğu oyunda geçerli olan düşük GPU kullanma sorunum vardı. En sonunda bunu NVIDIA kontrol merkezinden, "PhysX" kısmından "otomatik olarak algıla" değil de "GTX 1650" seçeneğinı seçip her daim ekran kartımı kullanmasını seçtim. Bu sayede sorunum çözdüm. Şu an oyunlarda pek bir sıkıntım yok. GPU Kullanımı %100 ve %99 arası gidip geliyor. Ekran kartımın sıcaklığı ise 70 ila 72 derece arası değişiyor. Asıl sorum ise, bu benim için ileride sorun teşkil eder mi?

1613216818951.png

Oyun içi ekran görüntüsü;

Adsız.png

Yeni fark ettim de, "PhysX'e Ayır" seçeneği ne oluyor? Onu işaretlersem, performans durumu (oyunlarda) biraz daha iyi mi olur?

Hocam bir şey daha soracağım. Oyun içi resime bakarsanız eğer 16 GB RAM'den sadece 7 GB kullanıyor. Bunu arttırma şansım var mı? Biraz araştırdım da "msconfig"/ön yükleme/gelişmiş kısmından "bellek üst sınırını" tik atıp, maksimum ram miktarını seçersem eğer halledebilir miyim?
Eki Görüntüle 877443
Demek ki 7GB kullanması gerekiyor. Bence kurcalamayın.

Hocam bir şey daha soracağım. Oyun içi resime bakarsanız eğer 16 GB RAM'den sadece 7 GB kullanıyor. Bunu arttırma şansım var mı? Biraz araştırdım da "msconfig"/ön yükleme/gelişmiş kısmından "bellek üst sınırını" tik atıp, maksimum ram miktarını seçersem eğer halledebilir miyim?
Eki Görüntüle 877443
Ne kadar kullanıyorsa o kadar gerekiyordur. RAM performans arttırmaz, yetersiz ise drop yapar.

Geri
Yukarı