GTX 1650 oyunlar akıcı değil

İperion

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yapmadığım yazmadığım yer kalmadı ASRock A320M HDV 4.0 anakart.

8*2 = 16 GB RAM.

Ryzen 5 5500 işlemci.

GTX 1650 4 GB ekran kartı.

144 Hz monitör.

Oyunlarda FPS yüksek ama oyunlar akıcı değil. Isı değerleri ve sistem kullanımları normal sıkıntı yok. Bilgisi olan varsa cevap verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorununuzun çözülememesine üzüldüm benim de ufak bir önerim var biraz kör göze parmak bir öneri olacak ama ben iki farklı RAM kullanıyorum(aslında iki farklı RAM değil aynı ürün kodu ile satılıyorlardı ama birinde Micron çip birinde nanya çip vardı) XMP açıkken mavi ekran hataları ve akıcılık ile ilgili sorunlar yaşıyordum.

Ramlerinizin çiplerine bir bakın isterseniz ikisi de aynı model çip mi kullanıyor diye bir de XMP kapatıp deneyin.

Mouse marka modeli nedir?
Abi mouse luk durum yok ki Logitech g102 lightysnc galiba

Hocam sorununuzun çözülememesine üzüldüm benim de ufak bir önerim var biraz kör göze parmak bir öneri olacak ama ben iki farklı RAM kullanıyorum(aslında iki farklı RAM değil aynı ürün kodu ile satılıyorlardı ama birinde Micron çip birinde nanya çip vardı) XMP açıkken mavi ekran hataları ve akıcılık ile ilgili sorunlar yaşıyordum.

Ramlerinizin çiplerine bir bakın isterseniz ikisi de aynı model çip mi kullanıyor diye bir de XMP kapatıp deneyin.
Abi ramleri çıkardım yerlerini değiştirdim xmp kapadım açtım yine aynı

evet sanırım öyle
Denenmedik birşey kalmadı bari son kez tüm usbleri sök dısardan baglananları ve HDD soketini cıkar sadece SSD ile deneme yap hala dahi kısa devre bişey söz konusu deil ise psu'yu degiş psudan zaten şüpheliydik ama gelen v. dan dolayı normal gözüküyordu tek şüphelide o.

Geri
Yukarı