RX6600 PC'de oyunlar akıcı değil

Xxknightxx43

Centipat
Daha fazla  
Intel Core i3 10100F - RX6600 - 16 GB RAM.
Mesela AMD'nin ayarlarından kaydı açıyorum ya da OBS'den ya da Discord'dan yayın açıyorum ama akıcı olmuyor. Yani kendi gözümde de çok akıcı değil, monitörüm 144Hz genellikle kaydı MTA'da açıyorum ama diğer oyunlarda da akıcı olmuyor kayıt açınca MTA'da da olmuyor. Garip bir şekilde bunu nasıl çözebiliriz? Format mı atsam bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim. Ama dediğim gibi işlemci bir tık düşük o karta o yüzden darboğaz oluyordur muhtemelen. Sorunun ana kaynağı bu.
Bilgisayarı alırken anakartın kutusunun üzerinde yazı yazıyordu ingilizceydi sanırsam en fazla 10'ncu nesil işlemci takılır ve intel işlemci takılır diye bunu hatırlıyorum bu işlemci yerine ne takabilirim ki?

AMD ile kayıt alırken 60 fps üstü kayıt alamazsınız. 144 hz ekranda 60 fps video izlersenizde akıcı gelmez doğal olarak. OBS ile 144 FPS kayıt alırsanız çıktıyı 144 FPS göreceğiniz için sizin monitörünüzde akıcı bir şekilde izleyebilirsiniz. Bu şekilde deneyip tekrar buraya mesaj yazın bakalım.

AMD ile kayıt alırken 60 fps üstü kayıt alamazsınız. 144 hz ekranda 60 fps video izlersenizde akıcı gelmez doğal olarak. OBS ile 144 FPS kayıt alırsanız çıktıyı 144 FPS göreceğiniz için sizin monitörünüzde akıcı bir şekilde izleyebilirsiniz. Bu şekilde deneyip tekrar buraya mesaj yazın bakalım.
Bana yapacağım OBS ayarlarının tamamını atabilir misiniz rica etsem?

OBS ayarlarından Video kısmına girip FPS kısmını yanındaki seçeneği kesirli fps değeri yaptıktan sonra üste 144 alta 1 yazıp kaydedin.
Dediğiniz gibi yaptım drop yiye yiye hareket ediyor video da öyle gözüküyor yani.

OBS ayarlarından Video kısmına girip FPS kısmını yanındaki seçeneği kesirli fps değeri yaptıktan sonra üste 144 alta 1 yazıp kaydedin.
Kesiri 2 yaptım donma geçti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı