GTX 1650 oyunlar akıcı değil

İperion

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yapmadığım yazmadığım yer kalmadı ASRock A320M HDV 4.0 anakart.

8*2 = 16 GB RAM.

Ryzen 5 5500 işlemci.

GTX 1650 4 GB ekran kartı.

144 Hz monitör.

Oyunlarda FPS yüksek ama oyunlar akıcı değil. Isı değerleri ve sistem kullanımları normal sıkıntı yok. Bilgisi olan varsa cevap verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin sorunu bende yaşadım 2 gün önce. Ekran kartı driver update ettikten sonra oldu. Bende de GTX 1650 var. Format sorunu çözemedi son sürümü yükledim sanırım son güncellemelede sorun var işlemci ve ekran kartı kullanımı kısıtlanıyor. Ben BIOS sıfırladım sorun çözüldü tuhaf bir şekilde.
Bios sıfırlayayim olmadı. Nasıl sıfırladın peki ?

Isı degeriniz +80 üstüne cıkmaması şartıyla 10-15 dakika yük altında tutarsanız daha verimli olur +80 cıktıgı zaman durdurun 85-90 dereceler zararlı ekran kartı için.
Aynı sekilde CPU Shark Bölümünden CPU içinde yapabilirsiniz.
Her ne kadar FurMark ekran kartına gerçekçi olmayan yükler bindirse de kartın hiçbir şekilde 85 derecelere çıkmaması lazım. Testi 15 dakikadan daha uzun tutabilirsiniz. Afterburnerı açarak teste girin ve gözünüzle de GPU yükünü incelemeye çalışın. Mümkünse GPU'nun çektiği voltajı da açın afterburnerdan. gözünüze anormal bir şey çarparsa not edin.

PSU'nun sıkıntılı olup olmaması biraz da iyi bir PSU olup olmamasına bağlı. Marka/Modelini de paylaşabilir misiniz PSU'nun.

Her ne kadar FurMark ekran kartına gerçekçi olmayan yükler bindirse de kartın hiçbir şekilde 85 derecelere çıkmaması lazım. Testi 15 dakikadan daha uzun tutabilirsiniz. Afterburnerı açarak teste girin ve gözünüzle de GPU yükünü incelemeye çalışın. Mümkünse GPU'nun çektiği voltajı da açın afterburnerdan. gözünüze anormal bir şey çarparsa not edin.

PSU'nun sıkıntılı olup olmaması biraz da iyi bir PSU olup olmamasına bağlı. Marka/Modelini de paylaşabilir misiniz PSU'nun.
Markasını bilmiyorum

Evet Psu Modelini paylaşırmısın bizimle

Geri
Yukarı