GTX 1650 oyunlar akıcı değil

İperion

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yapmadığım yazmadığım yer kalmadı ASRock A320M HDV 4.0 anakart.

8*2 = 16 GB RAM.

Ryzen 5 5500 işlemci.

GTX 1650 4 GB ekran kartı.

144 Hz monitör.

Oyunlarda FPS yüksek ama oyunlar akıcı değil. Isı değerleri ve sistem kullanımları normal sıkıntı yok. Bilgisi olan varsa cevap verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU VD 1.1 1.2 .1.3 bazlarında genelde 0.950 lerde sizin.

Bu ayarlamalardan sonra ultra ayarlarda bir deneyin herhangi bir degişiklik oldumu ?
tabi hemen

CPU VD 1.1 1.2 .1.3 bazlarında genelde 0.950 lerde sizin.

Bu ayarlamalardan sonra ultra ayarlarda bir deneyin herhangi bir degişiklik oldumu ?
1675117946484.png

buda ultra ayarlarda fps 50 60 ama hiç oynanıcak derece değil aşırı kasıyor

tabi hemen

Eki Görüntüle 1651418
buda ultra ayarlarda fps 50 60 ama hiç oynanıcak derece değil aşırı kasıyor
3 Bilgisayarımdada Kontrol Ettim Power Bölümü Bu ve Yakın Rakamlar PSU Besleyemiyorsa parçalarını sorunun bundan kaynaklıda olabilir performans ayarları ile düzelme gerçekleşmemiş.

Aramaya msconfig yazıp Önyükleme bölümünde işlemci sayısında tık varsa onu kaldır Pcyi yeniden başlat.
Hocam onu yeni işaretlettirdik performans alsın diye daha önce tickli deildi sanırsam sorun vardı.

Dosya Ekleri

• 4.png
    4.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 20
3 Bilgisayarımdada Kontrol Ettim Power Bölümü Bu ve Yakın Rakamlar PSU Besleyemiyorsa parçalarını sorunun bundan kaynaklıda olabilir performans ayarları ile düzelme gerçekleşmemiş.

Hocam onu yeni işaretlettirdik performans alsın diye daha önce tickli deildi sanırsam sorun vardı.
psu alsam düzelicek mi peki abi ?

CrystalMark - Crystalmarkinfo İle SSD Ve HDDni test edebilirsin
PSU Sorusuna gelince 300 w PSU o sisteme yetersiz oldugu kanaatındayız şuan sorun teşkil etmiyorsa bile ileri dönük sana sorun teşkil edicektir
Problemin Tam olarak neyden kaynaklandıgını anlamış degilim bende tek tek herşeyi denettiriyoruz ama PSU'da bu tarz sorunları yaratmıyor diyemem PC Yükte Kapanır İşlemci ve Ekran Kartını Besleyemedigi Takdirde Verimsiz Kullanırsın Tanıdık Bir Bilgisayarcın Varsa Voltaj Ölçer İle Daha Net Bir şey söyleyebilir.

İlginç bir sorun ama merak etme herşeyin bir çözümü vardır. Olay görüntüleyicisinden Yönetim Olayları Özeti bölümününde Önemli ve Kritik olanlara bak , son 24 saatte hangi hataları vermiş bakalım.
1675118910694.png

1675118926583.png

1675118936644.png

hepsini attım sanırım bakabilirsiniz

CrystalMark - Crystalmarkinfo İle SSD Ve HDDni test edebilirsin
PSU Sorusuna gelince 300 w PSU o sisteme yetersiz oldugu kanaatındayız şuan sorun teşkil etmiyorsa bile ileri dönük sana sorun teşkil edicektir
Problemin Tam olarak neyden kaynaklandıgını anlamış degilim bende tek tek herşeyi denettiriyoruz ama PSU'da bu tarz sorunları yaratmıyor diyemem PC Yükte Kapanır İşlemci ve Ekran Kartını Besleyemedigi Takdirde Verimsiz Kullanırsın Tanıdık Bir Bilgisayarcın Varsa Voltaj Ölçer İle Daha Net Bir şey söyleyebilir.
hdd ve ssd test ettim bir sıkıntı yoktu

Monitörden falan olmaz değil mi 165 Hz monitör kullanıyorum DP kablosu alamadığım için HDMI ile 144 Hz de kulllanıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı