GTX 1650 sistem CS:GO düşük FPS

batuhanis4

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşımın masaüstü 1050 Ti bilgisayarı var. Fakat benden daha fazla FPS alıyor? Sistemim.
1650.
16 GB RAM.
i7-9750H.
Nasıl daha fazla FPS arttırabilirim?
(Hiçbir ekran kartı ayarıyla oynamadım.)

Masaüstü sistemlerin daha fazla FPS vermesi normal, ancak arkadaşının sisteminin tam özellikleri nedir? Şu ayarları uygulamayı deneyebilirsin.
  • Güç seçeneğini yüksek performansa almak, varsa laptop'un programı üzerinden oyun moduna almak.
  • Ekran kartı başta olmak üzere tüm sürücüleri güncellemek.
  • NVIDIA denetim masası ayarlarını sıfırlamak, bazı sistemlerde NVIDIA denetim masasında uygulanan ayarlar yüzünden FPS düşüşü meydana geliyor sanırım.
  • Termal macun bakımı yapmak, 6 ayda bir yapılmalıdır.
  • Şarjda oynamak.
  • GeForce Experience ile oyunları optimize etmek.
Şimdilik bunlar aklıma geldi, daha fazla şey aklıma gelirse düzenlerim.

Merhabalar, arkadaşımın masaüstü 1050 Ti bilgisayarı var. Fakat benden daha fazla FPS alıyor? Sistemim.
1650.
16 GB RAM.
i7-9750H.
Nasıl daha fazla FPS arttırabilirim?
(Hiçbir ekran kartı ayarıyla oynamadım.)

Görüntü ayarlarını kısmıştır. Zaten genelde masaüstü sistemler daha fazla performans veriyor buna da şaşırmamak gerek.
Siz hangi ayarlarda oynuyorsunuz ve ortalama kaç FPS alıyorsunuz? Hatta mümkünse oyun içindeyken Afterburner değerleri nedir bizimle paylaşırsan daha detaylı öğrenip ona göre yardımcı oluruz.

Hocam driverları yükleyin eğer daha önce hiç yapmadıysanız IObit’in Driver Booster yazılımını öneririm. Güç seçeneklerinden nihai/yüksek performansa alın düzelmesi lazım veya CS:GO'da çoklu CPU kullanımı gibi bir ayar var onu açıp deneyin.
Veya arkadaşınız NVIDIA denetim masasından tüm görüntü keskinleştirme vesaire kısıp en iyi performans ayarlarına almıştır.

Yüksek 130-170

Sağol unlost abi
Hangi harita olduğuna da çok bağlı. Ben mesela RX570 ile en yüksek ayarlarda Dust 2 de 200 fps falan alıyorum ama Battle Royale haritalarında 50 fps'ye düştüğü oluyor yoksa benim sistemde mi sıkıntı var bilmiyorum 50 fps ye düşüyor çünkü o haritalarda.

Geri
Yukarı