GTX 1650 sistem donuyor

Emirbenslm

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran kartım GTX 1650 Gigabyte. Bilgisayarı açar açmaz aşırı donma yapıyor. Kullanılmayacak derecede, görev yönteticisinden baktığımda -1% gözüküyor. Ne yapmam gerekiyor?

Ekran kartım GTX 1650 Gigabyte. Bilgisayarı açar açmaz aşırı donma yapıyor. Kullanılmayacak derecede, görev yönteticisinden baktığımda -1% gözüküyor. Ne yapmam gerekiyor?

Sürücü ne zamandır güncellenmiyor?
Termal macununuz ne durumda?
Ekran kartınız temiz mi?
Bu kriterlere dikkat edin.

Hocam biraz arastirdim sorun guc kaynaginizla alakalı acilen guc kaynaginizi degistirin uzun vadede sorun cikarabilir.

Son düzenleme:
Sürücü ne zamandır güncellenmiyor?
Termal macununuz ne durumda?
Ekran kartınız temiz mi?
Bu kriterlere dikkat edin.

Hocam biraz arastirdim sorun guc kaynaginizla alakalı acilen guc kaynaginizi degistirin uzun vadede sorun cikarabilir.

Evet oda olabilir yine benim sistemdede olmuştu önce PSU'dan sonra yeni işlemci alınca sıcaklıktan olmuştu.

Virüs bulaşmış olabilir sistemine yada windows güncel değildir bendede öyle oluyordu hiç tepki yanıt vermiyordu sistem masaüstüne sağ tık yenile yapacam 20sny sonra oluyordu sonra windows güncelleştirmelerini yaptım ve düzenli yapıyorum bu sorunla karşılaşmadım. Belki depolama diskin çok geç yanıt veriyor olabilir görev yöneticisinden bak %100 kullanıyorsa diskini bundan oluyor olabilir bunun çözümüde disk sağlığı programından bakmak birde diski çok fazla doldurma şişirme en az 10GB yer kalsın gene oluyorsa formatla sistemini.

Al işte her konuya Kaspersky öneren biri daha. Nereden biliyorsunuz sorunun sıcaklık veya SSD okuma yazma hatası olmadınığı? Nasıl bu kadar eminsiniz?

Kaspersky indirip 5 dakikalık bir virüs testi yapmak çok zor bir şey mi? İhtimaller arasında virüs olması da var, eleyerek gitmek gerekiyor kolaydan zora doğru.

Geri
Yukarı