GTX 1650 sistem düşük FPS veriyor

TRnoMercY

Centipat
Daha fazla  
RAM
8gb ram
SSD veya HDD modeli
256gb m2
Ekran kartı
GTX 1650 4gb
İşlemci
İ5 11400h
GTX 1650.
i5 11400H.
8 GB RAM
256 GB M.2 SSD.
Bilgisayarımın özellikleri böyle, sorun ise aynı ekran kartı ve aynı işlemciye sahip diğer bilgisayarlara göre düşük FPS alıyorum.
RAM az olduğu için mi olabilir veya Windows 11 olduğu için mi? Temizlikle alakalı bir sorun yok PC daha yeni 0 aldım birkaç ay oldu.

Bende de GTX160 var, RAM'i 16 yaptım gayet iyi FPS alıyorum oynadıgım oyunlarda. Bide SSD arttır bence.

GTX 1650.
i5 11400H.
8 GB RAM.
256 GB M.2 SSD.
Bilgisayarımın özellikleri böyle, sorun ise aynı ekran kartı ve aynı işlemciye sahip diğer bilgisayarlara göre düşük FPS alıyorum.
RAM az olduğu için mi olabilir veya Windows 11 olduğu için mi? Temizlikle alakalı bir sorun yok PC daha yeni 0 aldım birkaç ay oldu.

Driverları güncel olmayabilir mi? 8 GB RAM çok bir fark yaratmaz.

Cyberpunk oynuyorum 60fps görmüyor asla,bu sistem 60fps vermesi lazım değilmi (en düşük ayarlarda)

Bu

Bu sistemin 60+fps vermesi lazım değil mi
Ne yazık ki hayır. Aşağıdaki videodan baz alarak masaüstü versiyonunda bile doğal 1080p'de 40-30 arasında gezinen bir değer alıyor. Yani en fazla 1080p'de FSR kullanarak daha yüksek değerlere ulaşabilirsin ki şu da var: Tabi ki belleğinin 8 GB olması büyük bir etken. Eğer Cyberpunk 2077 oynarken cihazı rahat kullanamıyorsan bundan kaynaklıdır. Yani belleğin sabit kaldığı sürece ne yaparsan yap karşılaşacağın durum çok farklı olmayacak.

Bu durumda 8'den 16 GB'ye çıkman büyük rahatlık sağlar ama ne yazık ki 60 FPS alman için yeterli değil. Görüntüden kayıpla yüksek performans istiyorsan FSR'yi en fazla Dengeli modda kullanmalısın. Bana soracak olursan da 1080p düşükte FSR Kalite'de kullanman hem akıcılık hem de görüntü için en iyisidir. 40-30 arası, belki biraz daha yüksek değer alırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı