Çözüldü GTX 1650 sistem Valorant oynarken yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ggwp9191

Hectopat
Yer
İstanbul/Maltepe
Merhaba forum, Ekran kartı kullanım oranı ilk 10 dakika %99'du, şimdi %97'ye düştü. Sizce neden? Ekran kartım 2. el. Sizce miningli bir kart mı?
Sorunumu da söyleyeyim. Valorant oynuyorum, 15-20 dakika sonra bilgisayar donuyor ve otomatik reset atıyor. 2 gündür bu şekilde. Sizce neden kaynaklanır?

resim_2021-03-29_132156.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben bazen Valorant'dan yeni çıktığımda oluyor öyle.
Sorunu çözdüm.
Makaleye girip dediklerini uygulayın sorun çözülüyor 2 haftadır herhangi bir kapanma olmadı.
Eğer yine devam ederse işlemcinize voltaj vermeniz gerekiyor ya da CPB'yi kapatıp deneyin. İşlemciye sabit voltaj vererek de yapabilirsiniz ancak vermeden önce iyice araştırın. İşlemcinizi yakmayın. Hayırlı günler.
Ben bazen Valorant'dan yeni çıktığımda oluyor öyle.
Sorunu çözdüm.
Makaleye girip dediklerini uygulayın sorun çözülüyor 2 haftadır herhangi bir kapanma olmadı.
Eğer yine devam ederse işlemcinize voltaj vermeniz gerekiyor ya da CPB'yi kapatıp deneyin. İşlemciye sabit voltaj vererek de yapabilirsiniz ancak vermeden önce iyice araştırın. İşlemcinizi yakmayın. Hayırlı günler.

Çözüm
Sorunu çözdüm.

Ben sorunu Windows'daki "Fast startup yani hızlı başlat" seçeneğini CMD'den kaldırarak çözdüm ama yine de teşekkürler :D

Geri
Yukarı