GTX 1650 sistemde "sinyal yok" hatası

eL Mariachi

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, yeni bir sistem aldım ve dün elime ulaştı. İlk olarak ayrı kutuda gelen ekran kartını doğru şekilde monte ettim ve güç pinini taktım, monitör ve ekran kartını HDMI to DVI-D ile birbirine bağladım (ekran kartında sadece 1X HDMI 2X Display Port var, monitörde ise 1X DVI-D 1X VGA var). Monitörde sinyal yok hatası alıyorum. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim şu adımları yaptım;
1- RAM slotunu değiştirdim.
2- BIOS pilini çıkartıp taktım.
3- anakart kablo bağlantılarını söküp taktım.
4- ekran kartını söküp taktım.
Ama hiçbiri sonuç vermedi, kabloyu eski bilgisayarımda da kullanıyordum ve çalışıyordu. Ekran kartına güç gidiyor fanlar dönüyor. Monitör ekran kartına bağlı olduğunda sinyal yok diyor kabloyu çıkarttığımda kablo bağlantısını kontrol edin diyor yani anladığım kadarıyla bağlantı olduğunu anlıyor.
Sistem özellikleri basitçe şu şekilde: i5 10400F, Palit GTX1650, BIOSTAR H410M, Crucial balistix 8 GB 3000MHz. Şu anda deneyebileceğim başka bir monitör veya bilgisayar yok. Sorunum ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var 1660ti yeni monitör aldım 60 hzden 170e terfi sonrası PC oğlum akıllı ol dercesine görüntü vermedi 2 HDMI 1 DP bağlantı yaptım fayda yok. Kablo bağlıyken no Signal boşta iken bağlantı yok hatası alıyorum monitörden. No Signal hatası verdiğinde Düldül rölantide çalışıyor sıkıntı yok ama ekrana görüntü gittiğinde Windows hata veriyor hemen res atıyor hata koduda okutmuyor zalım.Eski monitör de canavar gibi .Yeni monitörde laptopda canavar gibi yani cihazların hepsi sağlam kablolar sağlam ramler ssd sağlam ekran kartı sağlam bios resetledim sıkıntı yok.Sanıyorum Microsoft abinin küçük bir latifesi bana 😅 Yok mu bu işi çözecek bi cengaver sorarım size ahali?

Yeni konular

Geri
Yukarı