GTX 1650 Super ekran kartı görüntü vermiyor

EmreYelmen

Centipat
Arkadaşlar selam.
Öncelikle sistemi belirteyim:
ASUS A320M-F anakart
Ryzen 5 2600 işlemci
8 GB Corsa hair RAM
Corsa hair 500W PSU

Sorun şu, Vatan'dan yeni ekran kartı aldım GTX 1650 Super. Ekrana hiçbir şekilde görüntü vermiyor. Eski ekran kartım Zotac 950 ve şu an kullanıyorum. Vatan'a gidip bu ekran kartı görüntü vermiyor dediğimde garantiye yolladılar geri geldiğinde bir sorun yok kartta sağlam raporu çıktı. Ondan sonra Vatan PC'de 1060 Ti taktik onda da görüntü vermedi. Şu anki ekran kartında görüntü alabiliyorum. Adam bana anakart ile ekran kartın uyumsuz dedi. Böyle bir şey mümkün mü?
Not: BIOS Update yaptık, değişen bir şey olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 + 2 pin güç girişini yaptınız mı? Kartın fanları dönüyor mu?
Fanlar dönüyor 6 pin girişi yaptım beyaz ışık yanıyor
Ekran kartları anakart seçmiyor. Bu yüzden uyumsuz diye bir şey olması söz konusu değil.
Yani bana öyle söyledi. Kafayı yemek üzereyim 1.500 TL para verdim şuan kullanamıyorum.
Evet, bazen ıslemcide sorun oldugunu biliyorum da ekran kartinda ılk defa goruyorum bu sorunu. Buyuk ıhtimal olabilir.

Yani sorun anakartta mı diyorsunuz?

Diğer ekran kartından da görüntü alamıyor olsan anakart üzerinde sorun var diye şüphelenebiliriz ancak öyle bir durum olmadığını söylüyorsun. Bu durumda soket arızası olma ihtimali düşük. Farklı bir PSU ile deneme imkanın varsa bir de öyle dene. Ekran kartı üzerindeki bütün pinler dolu değil mi? Hiçbirini boş bırakmadan takmış olmalısın.

Diğer ekran kartından da görüntü alamıyor olsan anakart üzerinde sorun var diye şüphelenebiliriz ancak öyle bir durum olmadığını söylüyorsun. Bu durumda soket arızası olma ihtimali düşük. Farklı bir PSU ile deneme imkanın varsa bir de öyle dene. Ekran kartı üzerindeki bütün pinler dolu değil mi? Hiçbirini boş bırakmadan takmış olmalısın.
kusura bakma anca girebildim. Başka psu ile denediğim zaman değişen bir durum olmuyor. Pin sayısı tutuyor ve bunda bir problem yok ....

Geri
Yukarı