GTX 1650 Super Ryzen 3100 8 GB RAM FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

jeeareen

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Ben PC'yi alalı yaklaşık 9 ay oldu. Sistem özellikleri.
Ryzen 3 3100.
Gigabyte GTX 1650 Super (tek fanlı)
GeIL EVO Spear AMD Edition 8 GB 3000 MHz RAM(Single Channel )
Kasa ve PSU da yeterli bu sisteme.
(Sorun HDD'de de var SSD'de de.

Sıkıntım şu. Bazı oyunlarda ani FPS düşmssi yaşıyorum(Fortnite, GTA 5, BF 5, WD 2) gibi. İşlemci ve ekran kartı kullanımı GTA 5 de %100 de değil, RAM 7300 MB kullanılıyor. Genelde 60-75 FPS (FPS limiti var) arası alıyorum fakat ani drop yiyorum. Hele ki five m ile girince çok kötü kasıyor hatta oyundan atıyor. Sıkıntı RAM'den dolayı mı? 8+8 Dual Channel yapsam düzelir mi? En son GPU driveri, anakart driveri, BIOS sürümü yüklü. Windows 10 kullanıyorum. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Evet, RAM kaynaklı bir sorun var. Oyundan atmanın başka nedeni de olabilir ama. Çift kanal yaparsan FPS düşmeleri düzelir, birçok oyunda FPS artışı olur.

Merhaba arkadaşlar. Ben PC'yi alalı yaklaşık 9 ay oldu. Sistem özellikleri.
Ryzen 3 3100.
Gigabyte GTX 1650 Super (tek fanlı)
GeIL EVO Spear AMD Edition 8 GB 3000 MHz RAM(Single Channel )
Kasa ve PSU da yeterli bu sisteme.
(Sorun HDD'de de var SSD'de de.

Sıkıntım şu. Bazı oyunlarda ani FPS düşmssi yaşıyorum(Fortnite, GTA 5, BF 5, WD 2) gibi. İşlemci ve ekran kartı kullanımı GTA 5 de %100 de değil, RAM 7300 MB kullanılıyor. Genelde 60-75 FPS (FPS limiti var) arası alıyorum fakat ani drop yiyorum. Hele ki five m ile girince çok kötü kasıyor hatta oyundan atıyor. Sıkıntı RAM'den dolayı mı? 8+8 Dual Channel yapsam düzelir mi? En son GPU driveri, anakart driveri, BIOS sürümü yüklü. Windows 10 kullanıyorum. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.
Bende de GPU kullanımı sorunu vardı GPU mu kullanmıyordu . Eğer ekran kartına OC yaptıysan oc çıkarıp dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı