GTX 1650 Super sistem çalışıyor ama görüntü yok

hmmpeki

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi, fanlar vesaire ışıklar çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. Yaklaşık 15 gün önce bilgisayar birden yeniden başladı ve görüntü hiçbir şekilde gelmediği hâlde ekran kartı fanları %100 hızında dönmeye başladı. Birkaç kere yeniden başlattım, görüntü gelse de Max 3-4 dakika sonra PC tekrar yeniden başlayıp, fanlar tekrar hızlı dönüyordu. Neyse ekran kartını yolladım garantiye, bugün geldi kartı taktım açıldı sorunsuz fakat 5 dakika sonra dediğim olay tekrar oldu, farklı bir bilgisayara taktım ekran kartını onda da aynı sorun oldu. Kartı tamir eden insan, kartta bir sorun olmadığını, görüntü alındığını, FurMark vesaire testlerinin yapıldığını ve sadece termal macunu değiştiğini yazmış kağıda. Bahsi geçen kart GTX 1650 Super. Ne yapmam gerekiyor şu an hiçbir fikrim yok. Garantiye mi yollasam tekrar? Veya sorun başka bir şeyde mi? Kafamda çok fazla soru var.

Başka bilgisayarda da denediniz aynı sorun oldu değil mi?
Farklı bir monitör kablosu ve farklı bir hdmı/DP portunu kullanmayı denediniz mi? Açıldığı zaman GPU-Z programını açıp ekran görüntüsünü atar mısınız?

Başka bilgisayarda da denediniz aynı sorun oldu değil mi?
Farklı bir monitör kablosu ve farklı bir hdmı/DP portunu kullanmayı denediniz mi? Açıldığı zaman GPU-Z programını açıp ekran görüntüsünü atar mısınız?

Evet farklı bir bilgisayarda denedim, sonuç aynıydı. Onun dışında tüm portları denedim ve farklı bir monitör de kullandım. GPU-Z indirecek kadar zamanım olmuyor çünkü genel olarak 20 saniyede gidiyor. Diğer bilgisayardaki ekran kartını takınca sorunsuz çalışıyor iki bilgisayar da.

Tam sistem özelliklerini yazar mısın?
Özellikle anakartını.

Anakart: B450M S2H
İşlemci: Ryzen 5 3600
PSU: Rampage Victory 600W 80 Plus Bronze
RAM: 16 GB Ripjaws 3000MHz
Hard disk: Toshiba 3.5 1T
Ekran Kartı: MSI GTX 1650 Super Gaming X
---------------------------------------------------
Denediğim diğer sistem
Anakart: A320M Pro-vd/s
İşlemci: Ryzen 7 2700X
PSU: Power Boost 500W
RAM: 16 GB Kingston 2666MHz
Hard disk: 1T
SSD: SanDisk 500GB
Ekran Kartı: 1050 Ti (İki sistemde de sorunsuz çalışan kart)

Sizin 1650 Super iki sistemde de kapanıyor değil mi? Arkadaşınızın sisteminde de aynı yani? 2 ekran kartı slotu olan bir Anakartınız olsaydı o zaman bakabilirdik neyi var neyi yok. Hatta BIOS'unu güncellemek/değiştirmek işe yarayabilirdi.

Sizin 1650 Super iki sistemde de kapanıyor değil mi? Arkadaşınızın sisteminde de aynı yani? 2 ekran kartı slotu olan bir Anakartınız olsaydı o zaman bakabilirdik neyi var neyi yok. Hatta BIOS'unu güncellemek/değiştirmek işe yarayabilirdi.
İşte 2 slotlu anakartım yok malesef. tekrar mı göndersem garantiye, bir şey değişeceğini sanmıyorum gerçi.

Neden bir şey değişmesin kardeş videoya çek tarih görünecek şekilde. Servise göndermene rağmen sorununu çözmeden geri yolladılar. Hatalı olan onlar. Garantisi devam ediyorsa ve sorununu çözemezlerse değişim talep et. Ya da sorununu çözmeleri konusunda baskı yap sürekli ara sıkıştır. Tamir etmeden geri yollamayın diye ültimatom ver.

Yeni konular

Geri
Yukarı