GTX 1650 SUPER ve i5-3470 darboğaz yapar mı?

Ve darboğaz olursa herhangi bir donanıma zarar verir mi? Yoksa sadece performansı mi düşürür?
Anakartim H77M, işlemci i5-3470. Ekran kartı da GTX 1650 Super alacağım. Sisteme uygun güç kaynağı tavsiye eder misiniz?
Darboğaz olur. Donanımsal bir zararı olmaz. Normalde 100FPS alabileceğin oyundan işlemci yüzünden 70FPS kadar alırsın ve arada anı FPS düşmeleri yaşarsın. Dediğin gibi ilerde işlemci yükseltilecekse iyi bir tercih olur.
Peki PSU olarak ne önerirsiniz?
400W ve üstü kaliteli bir PSU yeterli olacaktır. Böyle bir model alınabilir.

i5-3570 Sistemime upgrade olarak GTX 1650 almıştım. Kullanmış bir kişi olarak söylüyorum ki kesinlikle yapar. O yüzden ekran kartını iade etmiştim.

i5-3570 Sistemime upgrade olarak GTX 1650 almıştım. Kullanmış bir kişi olarak söylüyorum ki kesinlikle yapar. O yüzden ekran kartını iade etmiştim.

Hocam bende de Turbox kasa var R7 240 var şu an içinde ama çoğu oyunda performans vermiyor ekran kartı sıcaklığı filan yükseliyor. 720p de açabiliyor çoğu oyunu o yüzden garanti bitince bir ekran kartı güncellemesi düşünüyorum. 1050 Ti alsam 2. el temiz bulup performans verir mi istediğim oyunları 1080p orta ayarlarda oynatır mı?

Geri
Yukarı