GTX 1650 Super vs RX 570 8 GB

Seninle aynı durumu yaşadım ve bir süre araştırdım. Sonuç olarak 1650S aldım. Birçok yönden daha iyi ve güncel bir kart olduğunu düşünüyorum. Diğer arkadaşların da bahsettiği FPS testlerini sürekli izledim. 1650S model ekran kartının geri kaldığını hiç görmedim açıkçası.

Ne kadar çok atıp tutan var bu forumda, öyle böyle değil :D RX 570 1650 Super'den daha iyi dedi. RX 570'in iyi olduğu tek oyun World War Z bunun dışındaki 56 oyunda GTX 1650 Super iyi. Forumda atıp tutan çok var bunların ceza alması gerekir. Bilmeyenler bu foruma girip bilgi edinmek istiyor ve yanlış bilgi ediniyor. Kaldı ki tek oyuna bakılmaz, stabilite de önemli. Yüksek FPS alırsın ama kartın anası ağladıktan sonra neye yarar. Bu arada benim kullandığım kart da RX 570. Oyun FPS sonuçları tüm çözünürlüklerde ve ayarlarda bu linkte

1650 Super daha iyi fakat bir sorun var... Benchmark videolarının çoğunda RX570 8 GB ile 1650 Super 8 GB karşılaştırılıyor ancak satılan 1650S modellerinin çoğu 4 GB ve günümüz oyunlarının artık daha fazla kullanmaya başladığını göze alacak olursak 8 GB VRAM daha uzun ömürlü olacaktır. Seçiminizi ona göre yapın.

1650S ile RX 570 karşılaştırılacak kartlar değil. 5500 XT/RX 590 ayarı 1650S. 1080P'de sorun değil 4 GB. Olmadı Max ayar yerine orta ayarda kullanırsın ne de olsa kart Max ayarda 60 FPS civarı veremez 4 çikitaytı aşan ağır oyunlarda.

Benchmark videolarının çoğunda RX570 8 GB ile 1650 Super 8 GB karşılaştırılıyor ancak satılan 1650S modellerinin çoğu 4 GB.
Konuyu hortlatmanıza mı yanayım yoksa yanlış bilgi vermenize mi bilemedim.

GTX 1650 Super'in 8GB VRAM olan bir modeli yok. RX 570'in de 8GB VRAM'e sahip olması bir avantaj değil zira o belleği işleyecek güç yok.

Geri
Yukarı