RX 580 8 GB vs GTX 1650 Super 4 GB

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Aklımda bu iki ekran kartı var. Fakat daha önce ki konulara baktığımda çoğu kişi RX 580 modelini önermiyor. Sebebi ise yazılımsal hatalar sürücü hataları gibi sorunlardan dolayı çoğu kişi önermiyor. AMD bu yazılım hataları sorununu çözdü mü? Sizce RX 580 8 GB mı alınmalı yoksa GTX 1650 Super 4 GB mı alınmalı?
Sistemim.

Anakart: MSI A320M PRO-VH Plus.
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
RAM: 16 GB 2133MHz.
SSD: 240GB HyperX.
HDD: 500GB.
PSU: Aerocool 600W +80.

İkisi de sistemine uyumlu, performansları yakın. Dediğin gibi sürücü kaynaklı hata yaşama ihtimalin var, bir de güç tüketimi biraz fazla RX 580'in. Ben bu durumda GTX 1650 Super tavsiye ederim.

Ben WHQL sürümle taş gibi kullanıyorum. Hiç hata almadım. Ama şans işi. Ayriyeten 1650 daha güncel bir kart. O da bir sebep. RX serisi eskidi artık.

İkisi de sistemine uyumlu, performansları yakın. Dediğin gibi sürücü kaynaklı hata yaşama ihtimalin var, bir de güç tüketimi biraz fazla RX 580'in. Ben bu durumda GTX 1650 Super tavsiye ederim.

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Aklıma RX 5500XT 4 GB modeli de geliyor. GTX 1650 Super ile RX 5500XT kıyaslanırsa hangisi daha iyi olur? Hangi kart alınmalı sizce?

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Aklıma RX 5500XT 4 GB modeli de geliyor. GTX 1650 Super ile RX 5500XT kıyaslanırsa hangisi daha iyi olur? Hangi kart alınmalı sizce?
5500XT ile 580/590'ın performansı yakın, sadece güncel ve güç tüketimi düşürülmüş bir kart. Pek sorun yaşayan görmedim, güvenli bir model gibi duruyor.
İkisi arasından tekrar 1650 Super'i tavsiye ederim.

Daha güncel daha az güç tüketen, daha az ısınan, daha az driver sorunu olan, en önemlisi Nvidia'nın bir çok güzelliğinden faydalanmak varken neden RX 580 alasınız ki?

1650S modeli 1 veya 2 sene içinde değiştirmeniz gerekir RX 580 VRAM kısmında kurtarıyor UV yaparak gücü de azaltabilirsiniz.
UV nedir tam olarak hocam pek bir fikrim yok
Daha güncel daha az güç tüketen, daha az ısınan, daha az Driver sorunu olan, en önemlisi NVIDIA'nın birçok güzelliğinden faydalanmak varken neden RX 580 alasınız ki?

Haklısınız hocam çok doğru söylediniz.

Geri
Yukarı