Çözüldü GTX 1650 Ti Forza Horizon 4 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SunSet

Megapat
Sorum başlıktaki gibi. Forza Horizon 4 orta ayarlarda da aynı FPS alıyorum, en yüksek ayarlarda da aynı FPS alıyorum. 60FPS yukarı FPS alırken birden 39FPS'e kadar düşüyor sürekli aynı oluyor. Oyun baltalanıyor çok çirkin şekilde. Sıcaklık sorunumdan hız düşüşü sorunum yok, bir kısıtlama vs yok bilgisayarda OCCT testi yaptım işlemci ve ekran kartım tam gücünde çalışıyor. İşlemcimin turbo frekansında çalışıyor ve ekran kartımda GPU işlemci ve bellek saatimde tıkır tıkır problem yok. Her oyunda düşük FPS problemim yok, FIFA 22'de düşük FPS alıyordum. Witcher 3 yüksek FPS alabiliyorum, Tomb Raider'da masaüstü ekran kartın GTX 1650'e göre de çok iyi FPS değeri alıyorum. Oyunun kurulu olduğu yerde SSD'de. Oyun orijinal Steam'den satın aldım ve daha yeni indirdim. Oyunu harici ekran kartımdan(GTX 1650 Ti) yüksek performansta açıyorum.

İşlemcim: Ryzen 5 4600H
RAM: 1x8 DDR4 3200MHz

Çözüm
FH4 için 8 GB RAM yetersiz kalıyor. %99 bu yüzden FPS düşmesi yaşıyorsunuz.
0:24 ve 1:30'da sol tarafta yaşadığınız FPS düşmesini görebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Laptopu yeni aldıysanız Acer servisine gönderip onların RAM eklemesini isteyebilirsiniz çünkü bildiğim kadarıyla arka kapağı açtığınızda garanti dışı kalıyor ürün.

@cilginsharkysahilde Far Cry 5 benchmark testi yaptım her ayarda ortalama aynı FPS değerleri alıyorum bu da çok saçma. Düşük ayarda en azından daha iyi ortalama ve yüksek FPS almam gerekli. :)

FPS testlerini attım Far Cry 5 oyununda bu da Steam'den alınma orijinal oyun.

dusukayar.jpegyuksekayar.jpegenyuksekayar.jpegnvidiaayari.jpeg
Pazartesi servisi ile görüşüp ona göre bir RAM siparişi vereceğim. Umarım sorunsuz servis deneyimi yaşarım ve problemim çözülür.

Son düzenleme:
@SunSet normal gibi gözüküyor ama ayar yükselttikçe FPS artması garip. Bu normalde darboğaz olduğunda olur. Neden sizde böyle oluyor emin değilim. Belki servisle görüştüğünüzde bu durumdan da bahsedebilirsiniz. Veya fikri olan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir.

@cilginsharkysahilde Bence normal değil. Minumum değer bence bu kadar düşük olamaz. İnternette aynı benchmark yapan biri minimum 53 FPS almış. Servislik bir arıza gözükmüyor, dediğim gibi yüke bindirdim ekran kartımın tam gücünü kullanıyordu ve tüm çekirdeklerim kullanımda 3.70GHz gibi sabit bir hızda çalışıyor işlemcim. Oyunlarda ise işlemci saati 4000GHz sabit. Bu test sıralarında ağır yük %100 kullanımda sistemimde donma veya kapanma olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı