GTX 1650 Ti i5 10200H sistem Minecraft'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

no.name.nb

Hectopat
Merhaba bilgisayarım kötü değil gayet iyi bir donanıma sahip ama Minecraft'da düşük FPS alıyorum 1.18 oynuyorum 70 - 50 arası FPS de oynuyorum shader kuracağım ama o zamabda 20 30 FPS alıyorum. Diğer oyunlarda bir sıkıtı olmuyor örnek vermek gerekirse: CS:GO yüksek ayarda 300 400 FPS, Forza Horizon 5 yüksek ayarlarda 80 90 FPS, Valorant 200 250 FPS.
PC özelliklerim: 16 GB RAM, GTX 1650 Ti 4 GB, i5 10200H. (Monster Abra a5 v16.6.6 (özelleştirdim))

Aynı sistem bende var. Oyunu belki dahili ekran kartından başlatıyordur nvidia denetim masasından ona bir bak. Bir de hocam sizde ekran kartı kullanımı nasıl düşüyor mu ? Droplar oluyor mu diğer oyunlarda ?

Aynı sistem bende var. Oyunu belki dahili ekran kartından başlatıyordur NVIDIA Denetim Masası'ndan ona bir bak. Bir de hocam sizde ekran kartı kullanımı nasıl düşüyor mu? Droplar oluyor mu diğer oyunlarda?

Sadece CS:GO'da drop oluyor o da büyük ihtimalle pingimden dolayıdır diğer oyunlarda drop sorunu yaşamıyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan nasıl bakacağım tarif eder misiniz ya da video linki falan atabilir misiniz?

Aynı sistem bende var. Oyunu belki dahili ekran kartından başlatıyordur NVIDIA Denetim Masası'ndan ona bir bak. Bir de hocam sizde ekran kartı kullanımı nasıl düşüyor mu? Droplar oluyor mu diğer oyunlarda?

Minecraft GPU çok az kullanıyor. Asıl kullandığı CPU o yüzden onu yapmak FPS artmaz düşer.

Minecraft chunk 64 de filan olabilir mi? Ayrıca Java optimizasyonu kötü ama daha iyiside pek yok fabric mod kurmanı öneririm belki ayarları değiştirip 400-500 FPS cıkartır.

Hayır 10 chunk da oynuyorum kasmasın diye fabric i deneyeyim.

Muhtemelen Minecraft'la ilgili bir sorun var nereden indirdiniz crack mi? Tekrar indirip silmeyi deneyin olmazsa bir de Minecraft fabric mod yazıp vidoeları izleyip kurmayı deneyin belki cözülür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muhtemelen Minecraft'la ilgili bir sorun var nereden indirdiniz crack mi? Tekrar indirip silmeyi deneyin olmazsa bir de Minecraft fabric mod yazıp vidoeları izleyip kurmayı deneyin belki cözülür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minecraft'ım orijinal normalde web sitesinden giriş yapıp indiriyordum oradakindemi sıkıntı var diye düşündümm Xbox Game Pass'den indirdim yine aynı şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı