GTX 1650 Ti ile Valorant'ta düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
SSD var
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
İ5
Bu donanımla Valorant'ta 50 FPS alıyor. Sebep nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sistemim
i3 10100f
1050ti
16 GB ram
1750 okuma 1600 yazma SSD var
200 FPS sabitledim herhangi bir sıkıntı çekmiyorum senin sistemin benimkinden daha iyi senin sistemin büyük ihtimal driverlarda bir problem vardir

@Djibril Cisse Hayır. GTX 1650Ti masaüstü ekran kartı yok, mobil cihazlara çıkış yaptı. H serisi i5 10200H veya i5 10300H işlemci vardır.

8GB RAM ve tek kanal olursa GPU kullanamaz doğru. Yanına 8GB RAM al FPS artacak ve GPU kullanacaktır. Bir de GTX 1650Ti mı kullanıyor yoksa dahili ekran kartını mı?

@Djibril Cisse Hayır. GTX 1650Ti masaüstü ekran kartı yok, mobil cihazlara çıkış yaptı. H serisi i5 10200H veya i5 10300H işlemci vardır.

8GB RAM ve tek kanal olursa GPU kullanamaz doğru. Yanına 8GB RAM al FPS artacak ve GPU kullanacaktır. Bir de GTX 1650Ti mı kullanıyor yoksa dahili ekran kartını
Eğer laptopsa cihaz şarj aleti takılı oynamalisin yoksa işlemcinin içinde bulunan dahili grafik birimini kullanır cihaz fazla enerji tüketmemek icin

Sır gibi gizlenmiş o kısım, sadece tahmin edebiliriz... Herhalde i5 10400F modelidir...

Donanım bilgisi doğru düzgün eklenmemiş...
Senin dediğin baktım
@SunSet bende aynı durumdan bahsettim 30 a sabitliyor ve bunu 60 a kadar çeke biliyosun belkide ekran kartı driveri eksikdir dahili grafik birimi ile çalıştırıyordur valoranti
Eğer geforce experience den diyorsan orda güncel aygıt yöneticisi dede guncel
Eğer laptopsa cihaz şarj aleti takılı oynamalisin yoksa işlemcinin içinde bulunan dahili grafik birimini kullanır cihaz fazla enerji tüketmemek icin
Zaten hep şarjda kullaniyom
o zaman işlemcinin markasını öğren belli olur
i5 10300H marka bu
İşlemcin i5'in hangi modeli Valorant ekran kartından çok işlemciyi kullanıyor.
i5 10300H
Hocam darboğaz yapabilceği bir durum muhtemelen yoktur, işlemci modelini bilmeden bunu tahmin edemeyiz.
i5 10300H
İşlemcin kaçıncı nesil tam yazarsan yardımcı olalım.
i5 10300H 10.
Nesil

Son düzenleme:
Bende de aynı sistem laptop var ben 120-150 arası FPS alıyorum. (Hem de en yüksek ayarlarda)
Bence güç tasarrufu falan açık kalmıştır. Normal görünmüyor.

bu tarz durumlar laptoplarda çok oluyor bende 3050 var bunu yaşadım. Bu sorunların çoğu bios sürümü ile alakalı.Bios sürümünü güncelle güncel ise stabil bir versiyon bulmalısın. performans ayarlarını yuksek performans yapma herşey dengede kalsın

Geri
Yukarı