GTX 1650 Ti Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SunSet

Megapat
RAM
Kingston DDR4 3200 MHz 2x8 GB
SSD veya HDD modeli
WD Blue N530 NVMe SSD
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
Ryzen 5 4600H
Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition oyunun ilk başı uçak kazası kısmında mavi ekran verdi. Oyun yeniden girdim hikayeye devam dedim hata vermedi. Hata neden kaynaklı olabilir şu an oyuna devam ediyorum sıkıntı yok. Acaba TR alt yazı yükledim ve diğer konuşmaları aktif etmiştim varsayılan alt yazıda kapalıydı neyse onu kapattım varsayılan alt yazılar neyse o dedim devam demiştim sıkıntı yok ama bundan mı emin değilim o uçak kazası bitip normal oyun başlama yerinde başladığı için düzelmişte mi olabilir? Oyun orijinal ve Epic Games'den oynuyorum.

Minidump dosyam
Kullandığım Türkçe Yama
@KojiroHyuga04 hocam bakabilir misin? Ne sebep vermiş olabilir mavi ekran hatasına?

Son düzenleme:
@KojiroHyuga04 taktığım USB bellekler de sorun olsaydı yanında ki veya diğer taraftaki USB portlarında da çalışmazdı hocam. BIOS'da önyüklemebilir USB'i görmeyince sadece bir portta ben donanımsal düşündüm gönderdim aynı USB diğer USB portlarında çalışıyordu. Sıkıntı başlamadan önce CS:GO oynarken sorun yaşadığım USB portunda Logitech markalı oyun kolum bağlıydı aniden oyun oynama sırasında aniden USB aygıtı takma ve çıkarma sesleri geliyordu ben bu sesleri başkasının bilgisayarından geliyor sandım. Meğersem benim USB portundan geliyormuş ve USB 2.0 aygıtları görmeyip sadece USB 3.0 aygıtlarını görüyordu. Bu söylediğim tek bir sorunlu düşündüğüm portta yaşıyordum. BIOS'ta görünmeyince donanımsal düşündüm işletim sistemin USB aygıtın BIOS'ta görmesini engelleyeceğini düşünmemiştim. Neyse böyle işletim sistemi yeniden kurup deneseymişim baktım düzelmedi aynı sorun devam edince servise gönderseymişim. Neyse şu an düzgün çalışıyor inşallah böyle garip Allah Allah diyecek sorun yaşamam.

Port sağlamsa her türlü görecektir. Ki görmüş de.
Sanırım değil. Yine aynı sorunu yaşadım. USB 2.0 aygıtımı görüyordu bu akşama kadar bir kol bağlayıp oyun oynayayım dedim 10 sonra USB bağlantım koptu. Diğer USB portunda aynı kol ile oynuyorum sorun yaşamıyorum. Bu portta mı sorun var demek? Sanırım ellerine çalışarak denk gelmiş servisin aynı bugün akşama kadar çalıştığı gibi çalışınca sorun yok deyip geri gönderdiler. Kendim temiz ACER'ın gereksiz yüklediği şeyler olmasın dedim diye format attım daha öncede Acer formatı ile gelmişti onda sorun yaşamıştım yine olmasın diye sorunlu USB portundan format atmıştım oyuna girdim akşam kol bağlayıp kolu da sorunsuz gördü oyunda 10 dakika sonra aynı USB portu USB aygıtını okumamaya başladı.

@KojiroHyuga04 Acer ile boğuşuyorum. Rezalet hizmet ve servisleri var. Servistekilerin bilgisi sıfır. Taktıkları parça sıfır değil sanırım veya onarılmış parçalar mı takıyorlar bozuyorlar mı anlayamadım. Sizden sonra yine tekrar anakart değişimi oldu 10 gün parça bekledim dün elime ulaşmıştı ulaştığında USB problemim çözülmüş sanırım fakat bunlar sanırım şarj testi veya hoparlör gibi donanım testleri yapmadan gönderilmiş. Bariz belli sağ hoparlör çalışmıyor sağlamdı daha önceden ve anakarta gömülü şarj güç portuna adaptörü takıyorum güç almıyor güç adaptörü ve kabloda sağlamdı, bunları nasıl görmezler cidden anlamıyorum, yalnız USB sorununa baktılar sanırım uzun testtik diye aramışlardı bilgilendirmek için. Resmen rezillik iade veya değişim istemem satıcıda aynı üründe yok piyasa fiyat 2 kat pahalanmış muadil bile alsam üstüne eklettirler satıcı beni uğraştırır. Bu yüzden satıcı ile muhattap olmayacağım Acer ile sorun yaşıyorum servisiyle zorla çözdüreceğim sorun yaşadığım bilgisayarı da. Bunların TR forum desteği yok, Şikayetvar sitesine bakıyorum ilgilenen ne servis nede Acer var. Ancak MH dil döküyoruz veya mail adreslerine mesaj atıyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı