GTX 1650 Ti sistem GTA 5 yüksek ayarlarda kaç FPS verir?

• Konuyu başlatan WOW1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

WOW1

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Rx 6800 / Amd Ryzen 5 3600 / 200 Hz 1080p Monitör / B450 Anakart / 16 gb Ram / 416 Gb SSD
GTX 1650 Ti sistem GTA 5 yüksek ayarlarda kaç FPS verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM miktarı, SSD mi HDD mi kullandığınız, arkaplanda çalıştırılan programlar, fan sayısı, işlemci vb. her şeyin bilgisini alırsak daha iyi sonuç verebiliriz. Diğer bileşenlerini bilmesem de V-Sync ile 60 FPS, V-Sync olmadan 60-65 FPS alabileceğini düşünüyorum ama V-Sync kullanmak daha iyidir. Bazı performans iyileştirmeleri de yapıyor sanırım. Benim FPS değerimi arttırmış, sıcaklığımı düşürmüştü. Monitörünüz 60 Hz yukarısını desteklemiyorsa daha fazla FPSnin bir anlamı yok zaten.

RAM miktarı, SSD mi HDD mi kullandığınız, arkaplanda çalıştırılan programlar, fan sayısı, işlemci vb. her şeyin bilgisini alırsak daha iyi sonuç verebiliriz. Diğer bileşenlerini bilmesem de v-sync ile 60 FPS, v-sync olmadan 60-65 FPS alabileceğini düşünüyorum ama v-sync kullanmak daha iyidir. Bazı performans iyileştirmeleri de yapıyor sanırım. Benim FPS değerimi arttırmış, sıcaklığımı düşürmüştü. Monitörünüz 60 Hz yukarısını desteklemiyorsa daha fazla FPS'nin bir anlamı yok zaten.

Uyarı aldığımdan yazamamıştım. Sistemim: Ekran kartı GTX 1650 Ti/İşlemci i5 10200 h/ 2.8 16 GB RAM/Monster Abra A7 v12.4 144 Hz Mönitör/416 GB SSD.

Uyarı aldığımdan yazamamıştım. Sistemim: Ekran kartı GTX 1650 Ti/İşlemci i5 10200 h/ 2.8 16 GB RAM/Monster Abra A7 v12.4 144 Hz Mönitör/416 GB SSD.
Dediğim ortalama değerleri alırsınız. 144 Hz monitör kullanmadığımdan bilmiyorum ama V-Sync 60 FPS'ye sabitleyecek. V-Sync yüzünden ekranda bozulmalar olabilir. Sorun olursa V-Sync'ı kapatabilirsiniz. Ek olarak FiveM, Rage: MP, alt:V gibi çok oyunculu platformlarda sunucuya yüklü script/kaplama sayısı ve sunucu geliştiricisinin optimizasyonuna göre daha düşük değerler alabilirsiniz. GTA Online'da da olabilir. MSAA'yı kapalı tutarak High ayarlarda 65-70 FPS alabilirsiniz galiba. (MSAA'nın pek işe yaradığını görmedim. FXAA ayarını açın yeterli. Ağaçların kenarlarında biraz beyazlıklar olabilir o zaman MSAA'yı x2 yapabilirsiniz.)

Dediğim ortalama değerleri alırsınız. 144 Hz monitör kullanmadığımdan bilmiyorum ama v-sync 60 FPS'ye sabitleyecek. V-sync yüzünden ekranda bozulmalar olabilir. Sorun olursa v-sync'ı kapatabilirsiniz. Ek olarak FiveM, rage: MP, alt: V gibi çok oyunculu platformlarda sunucuya yüklü script/kaplama sayısı ve sunucu geliştiricisinin optimizasyonuna göre daha düşük değerler alabilirsiniz. GTA Online'da da olabilir. MSAA'yı kapalı tutarak High ayarlarda 65-70 FPS alabilirsiniz galiba. (Msaa'nın pek işe yaradığını görmedim. FXAA ayarını açın yeterli. Ağaçların kenarlarında biraz beyazlıklar olabilir o zaman MSAA'yı X2 yapabilirsiniz.)

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı