GTX 1650 Ti sistem olması gerekenden düşük FPS veriyor

Mobil 1650 ekran kartı The Forest'ta Medium presette 70 fps ortalama veriyor. Sizin 80 fps almanız normal. Masaüstü ekran kartı ile mobil ekran kartı arasında bu kadar fark olması normaldir. Çektiği güç daha fazla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu testi izledim ancak benim FPS değerlerim aynı ayarlarda buna göre 20 falan daha düşük.

FPS çok kararsız ortlama 80-90 olduğu oyunda 45'lere kadar düşüyor 2 3 saniyeliğine. Bir 130 görüyor 2 saniye sonra 45.

Bu anlattığınız RAM yetersizliği veya sıcaklıkla alakalı, sizin psikolojik olarak az FPS gibi aldığınızı düşünüdüğünüzü düşünüyorum. Zaten üst düzey bir Gaming cihaz değil elinizdeki. Sıcaklık yüzünden drop yiyorsunuz.

Bu anlattığınız RAM yetersizliği veya sıcaklıkla alakalı, sizin psikolojik olarak az FPS gibi aldığınızı düşünüdüğünüzü düşünüyorum. Zaten üst düzey bir Gaming cihaz değil elinizdeki. Sıcaklık yüzünden drop yiyorsunuz.
Peki dersim başlayacak birazdan dersten sonra sıcaklık değerlerimi paylaşacağım.

1606464114382.png

Aynı ekran kartı ile high presette bu sonuçları aldım. Mediumda ise ortalama 95 fps aldım. Ekran kartımın güç limitini kaldırmadığım için bu şekilde.

Eki Görüntüle 753084
Aynı ekran kartı ile high presette bu sonuçları aldım. Mediumda ise ortalama 95 fps aldım. Ekran kartımın güç limitini kaldırmadığım için bu şekilde.
Değerler hemen hemen aynı çıktı ancak dün gece çok daha düşüktü. Bazen düşük bazen yüksek çıkıyor. Dün aynı ayarlarda 60'ı zor görürken bugün 70 80. GPU sıcaklığım 61 dereceyi geçmiyor. Kaç olması ideal?

Değerler hemen hemen aynı çıktı ancak dün gece çok daha düşüktü. Bazen düşük bazen yüksek çıkıyor. Dün aynı ayarlarda 60'ı zor görürken bugün 70 80. GPU sıcaklığım 61 dereceyi geçmiyor. Kaç olması ideal?
Bazen yeniden başlatma fps'i etkiliyor. Böyle sorunlarda ilk yeniden başlatmayı deneyin.

Geri
Yukarı