GTX 1650 Ti sistemde CS:GO anlık takılıyor

fizzy

Hectopat
Kek günü
Merhaba, bilgisayarım gayet iyi ancak oyun sırasında anlık takılmalar oluyor ve oyun zevkimi etkiliyor. FPS değerlerinde bir sıkıntı yok, sadece CS:GO'da başıma geliyor. Sistemi aşağıya bırakıyorum. Yardım eden herkese teşekkürler.Lenovo İdeaPad Gaming 3 soracak olan varsa.

• GTX 1650 Ti.
  • i5 10300H.
  • 16 GB RAM.
  • 1TB HDD + 256 GB SSD.

RTX 3090 falan her şeyin en üst modelini tak o oyun yine de akıcı olmuyor. 250FPS oynarken yakınımdaki adama HS atınca direkt donuyordu.
Birkaç tavsiye verebilirim ama hali hazırda hepsini yaptıysan kaderin Source 2 oyun motorunu beklemek olabilir.
1- Çözünürlük 1024x768 dene. (CS için altın çözünürlüktür. Proların %95'i hala bu çözünürlüğü kullanıyor.)
2- Ayarlarda Çoklu CPU Kullanımı gibi bir şey var, onu aktif yap. Çoğu oyuncu grafik ayarlarını düşürücem derken onu kapatıyor ve işlemci tek çekirdek kullanmak zorunda kalıyor.
3- -novid -freq 120 +mat_specular 0 -d3d9ex -tickrate 128 -high -fullscreen -width 1024 -height 768 +cl_forcepreload 1 +snd_use_hrtf 0 -nojoy +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 2 +fps_max 0 -softparticlesdefaultoff -r_emulate_gl başlatma kodlarını yedekleyip bunları dene. Zamanla internette performans artırmak için topladığım kodlardı.
4- FPS sabitlemeyi dene. Monitörünün yenileme oranın biraz üstünde FPS sabitlemek işe yarayabilir. Senin için 130 FPS ideal olmalı.

@yarışmacımız yaşar'ın önerdiği kodları deneyebilirsin ve"unlost FPS arttırma"şeklinde YouTube'ta arama yapıp Unlost'un yaptığı FPS arttırma yollarınıda deneyebilirsin düzelmezse üzülme çünkü aynı sorunu ben de yaşıyorum. CS:GO'luk bir problem son olarak şunu da göz önünde bulundur CS:GO'ya geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme notlarında %30 -%50 olasılığında FPS droplarını engellediklerini söylediler ve ben denedim gerçekten de düzeldi.
Yama notları: Counter-Strike: Global Offensive

Yeni konular

Geri
Yukarı