R7 5800X sistemde CS:GO anlık takılıyor

lastarchitect

Centipat
Daha fazla  
Meslek
İçmimar
RAM
Kingston Fury Beast 2x16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970
Ekran kartı
Palit RTX3060 Dual
Anakart
MAG B550M
İşlemci
Ryzen 7 5800X.
Merhabalar.

Oyun esnasında rekabetçi veya ölüm maçı vb. fark etmeksizin saliselik takılmalar yaşıyorum. Belirli zamanlarda yapmıyor, yürürken veya çatışmadayken herhangi bir yerde sanki birden iki adım atıyor gibi oluyor. Pingim maksimum 90-100'leri geçmiyor ve genelde ortalama 80-85 gibi. Keza ayarlarda maksimum sunucu ping ayarını 70 yapmıştım. İnternetim 50 - 7 Mbps. Benchmark atölye haritasında ortalama 340 FPS alıyorum. Oyun esnasında da ortalama 300'lerde. Başlatma seçeneklerim şu şekilde " -high -novid +fps_max 0 -nojoy +cl_interp_ratio 2 " fakat bunu henüz dün yaptım ve öncesinde de aynı sorun vardı. Steam'de oyun dosyalarını doğruladım 1 eksik dosya var dedi ve onu da tamamladı. Az önce rekabetçi girdim ve yine hüsran. Yürürken 2-3 adım atar gibi ışınlanma tarzı ilginç bir şey ama dediğim gibi saliselik. Hatta maç öncesi alıştırmadayken karşımda hareketsiz duran adamın kafasına sıktım ve kurşun sesiyle merminin ulaşması arasında birkaç salise vardı resmen. Monitörüm 165 Hz - 1 ms - 2K ve oyunu en yüksek ayarlarda oynuyorum.
Daha önce hiç sistemim olmadığı için belki de bilmediğim bir konfigüre/ayar vardır.

Gerçekten ilginç bir sorun ve sistemim henüz 2 haftalık. Sizce bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

(Windows 11 Home kullanıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek çekirdek çoklu çekirdek ayarı oyunun ayarlar kısmında da var çoklu CPU kullanımı diye.
En fazla performans aldığına çek default 2 zaten.
Ben o ayarın bozulduğundan şüphe ettim ondan öyle söyledim. :D

Tek çekirdek çoklu çekirdek ayarı oyunun ayarlar kısmında da var çoklu CPU kullanımı diye.
En fazla performans aldığına çek default 2 zaten.
Ben o ayarın bozulduğundan şüphe ettim ondan öyle söyledim. :D
Hocam kusura bakmayın biraz geç oldu. 3'ünüde denedim değişen bir şey olmadı. Ayrıca ayarlarda da açıkmış zaten çoklu CPU. Bu arada; Hitman 3 indirmiştim, hiçbir sıkıntı yok onda. Yine en yüksek ayarlar üstelik. Başka neden olabilir acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı