GTX 1650 Ti sistemde Valorant'ta aniden FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

cemycr0

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria 480GB
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i5 10300H
Valorant'ta 150 FPS civarında alırken bir anda FPS 30'a düşüyor. Bazen kendi kendine 45-50 FPS aralarında dolaşıyor ve sabitleniyor. Sonra bir anda 150 olup tekrar 50'ye iniyor vs. kısacası çok büyük bir drop sorunum var. Bunu nasıl çözebilirim?

Arka planda çalışan uygulamaları kapat.

CPU kendi sıcaklığını düşürmek için frekansını kısıyor yapılacak şey belli termal macun sürmek CPU fanı kötü ise değişim
Hocam laptop kullanıyorum, termal macun sürmek zor mudur yoksa bilen birisine mi yaptırayım? Bu konularla ilgili pek bilgim yok. Kullanmadığım bir soğutucu var ayrıca bir işe yarar mı

Hocam laptop kullanıyorum, termal macun sürmek zor mudur yoksa bilen birisine mi yaptırayım? Bu konularla ilgili pek bilgim yok. Kullanmadığım bir soğutucu var ayrıca bir işe yarar mı?

Laptoplar hakkında bir bilgim yok ama zor bir şey değildir soğutucuyu kaldırıp işlemciye macunu sürmek gerekiyor YouTube'da yapılışı vardır hocam.

Hocam laptop kullanıyorum, termal macun sürmek zor mudur yoksa bilen birisine mi yaptırayım? Bu konularla ilgili pek bilgim yok. Kullanmadığım bir soğutucu var ayrıca bir işe yarar mı
İyi bi pc ci bulup yaptırabilirsin, termal macun ve ped değişimi, ayrıca fanlarının kanallarıda tıkanmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı