GTX 1650 Ti sistemden yeterli performans alınmıyor

AEnic31

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Laptop'umda GTX 1650 Ti, i5 10200h, 16 GB 8x2 RAM var (imzamda sistemimin tam bilgileri yazıyor). Çoğu oyunda performansım yine iyi. Ancak yine de NVIDIA GeForce Experience'taki optimize ayarlarda kasmalar yaşıyorum. Özellikle Dead by Daylight'ta. Low ayarlarda da, Ultra ayarlarda da oyun fix 40-60 FPS arasında dolanıyor. Ben eski bilgisayarımda (i3 3220, RX 460 2 GB) bile Low'da 40-50 arası FPS alıyordum. Sizce bu sorun neden olabilir? Böyle bir sorunla karşılaşan var mı yardımcı olabilir misiniz?

Laptop'umu bataryası takılı şekilde, fişte kullanıyorum. NVIDIA denetim masasından ekran kartımı 1650 Ti'a çektim. Başka neler yapabilirim performansı arttırmak için? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
60 FPS'e sabitlediğin için ekran kartı kullanımı arada bir düşüyor olabilir çevrenin grafik yoğunluğuna göre. Değerler oldukça normal gibi ve sıcaklıklar da bir dizüstü bilgisayar için oldukça iyi, sanırım Dead By Daylight ile ilgili bir sorun var.
Çok teşekkürler yardım için hocam. Genel olarak oyunlarda bazı zamanlarda performans düşüşü yaşıyorum ama onlarda dbd'deki kadar ağır olmuyor

Geri
Yukarı